Skatindamas toleranciją šį sindromą turintiems žmonėms, kovo 21-osios vakarą vyksiančio koncerto organizatorius (Kauno miesto simfoninis orkestras) kviečia žmones, turinčius šį sindromą (bei juos lydinčius asmenis) nemokamai apsilankyti koncerte. Kvietimus galima atsiimti Kauno valstybinės filharmonijos kasoje.

Renginys, pasak organizatorių, taps ir dar vienu paliudijimu apie stiprėjančius Lietuvos bei kaimyninės Lenkijos kultūrinius ryšius, kuriuos gražiai puoselėja neseniai savo įkūrimo dvidešimtmetį paminėjęs Kauno miesto simfoninis orkestras, taip pat – įvairiapusiškai bendradarbiaujantys du kaimyninių šalių miestai – Kaunas bei Torunė. Abu jie labai panašūs savo kultūrine aplinka, istoriniais ženklais, savo žmonėmis ir šiuose miestuose vykstančiu kultūriniu gyvenimu.

Pernai, kai Torunėje vyko 6-asis tarptautinis Karolio Lipińskio smuikininkų konkursas, kurį surengė šio miesto simfoninis orkestras, Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas turėjo ypatingą progą atstovauti Kaunui ir įteikti specialų prizą šio konkurso nugalėtojui Sunjae Ok. Tai buvo kvietimas 2025 metais kartu surengti koncertą Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Dirigentas Dainius Pavilionis
Dirigentas Dainius Pavilionis
FOTO: Asm. archyv. nuotr.

Tad dabar, šios savaitės penktadienio vakarą, kauniečiai galės išgirsti neįtikėtinai talentingą pasaulinėse koncertų salėse pasirodantį smuikininką iš Pietų Korėjos – Sunjae Ok. Šis muzikantas kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru, diriguojamu Dainiaus Pavilionio, publikai atliks vieną iš L. van Beethoveno šedevrų – koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 61. Neįtikėtina, kad jau daugiau nei 200 metų tas kūrinys visame pasaulyje pripažįstamas kaip vienas iš didžiausių kada nors smuikui parašytų darbų. Ir nors atrodytų, kad tokiam kūriniui reikalinga preciziška bei meistriška atlikimo technika, kurią įmanoma įvaldyti, tik turint ilgametę grojimo patirtį, tačiau Sunjae Ok neįtikėtinas talentas bei nuolatinis darbas tikrai leidžia atlikti šį kūrinį, puikiai atskleidžiant jo grožį ir sudėtingumą.

Kauno miesto simfoninio orkestro vadovas A. Treikauskas pažymi, jog būsimo koncerto solistas jau spėjo surengti įspūdingų solinių pasirodymų ne tik Azijos, bet ir Europos šalyse (Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, gimtojoje Pietų Korėjoje bei kitose). 2017-aisiais jis pradėjo studijuoti Berlyno menų universitete. Iki šiol yra laimėjęs daugybę apdovanojimų, tarp jų – užsitikrino pirmąsias vietas „Areum Broadcasting Network“ ir Mažojo Mocarto muzikos konkursuose (Korėjoje). 2020 metais pelnė antrąją vietą 7-ajame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Bydgoščiuje, o pernai Sunjae Ok tapo VI-ojo tarptautinio Karolio Lipińskio smuikininkų konkurso Torunėje I premijos laureatu.

Smuikininkas Sunjae Ok
Smuikininkas Sunjae Ok
FOTO: Ł. Ułanowski nuotr.

Anot Kauno miesto simfoninio orkestro atstovės Aistės Sabutienės, orkestras koncerte taip pat atliks vokiečių klasiko Richardo Strausso simfoninę poemą „Iš Italijos“.

Kovo 21 d. – ypatinga diena, ji skirta visame pasaulyje didinti visuomenės toleranciją ir supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių šį sindromą, teisių, socialinės įtraukties bei gerovės palaikymą.

Lietuvos medicinos bibliotekos (lmb.lt) aiškinimu, „Dauno sindromas – tai tokia būklė, kai kūdikis gimsta, turėdamas papildomą dvidešimt pirmąją chromosomą. Tai – ne liga. Tai – genetinis sutrikimas, nulemiantis vaiko intelektinę negalią bei fizinės raidos sutrikimus. 1866 m. anglų gydytojas J. L. Daunas (John Langdon Down) pirmą kartą aprašė grupę vaikų, kurie visi buvo panašios išvaizdos ir tuo skyrėsi nuo kitų protinį atsilikimą turinčių vaikų. Tik po šimto metų (1960 m.) buvo atskleista chromosominė šio sindromo priežastis ir jis pradėtas vadinti jį aprašiusio žmogaus pavarde“.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės