Nelaisvėje praleido puspenktų metų
Patikimų DELFI šaltinių teigimu, teisme netrukus bus svarstomas V. Filiponenko prašymas ją išleisti iš Panevėžio pataisos namų į laisvę, nors juose ji dar turėtų praleisti daugiau nei penkerius metus.
V. Filiponenko už naujagimio nužudymą Klaipėdos apygardos teismas 10 metų laisvės atėmimo bausmę paskyrė 2012 metų kovo pabaigoje.
Prokurorai moterį kaltino dviejų naujagimių nužudymu, nes ji pagimdė dvynukus, abu jie negyvi buvo rasti šiukšlių konteineryje Klaipėdoje.
Prokurorai teismo prašė moterį įkalinti 14 metų. Tačiau ekspertai konstatavo, jog vienas kūdikis gimė negyvas, todėl V.Filiponenko buvo nuteista tik už vieno kūdikio nužudymą.
Lietuvos apeliaciniam teismui Klaipėdos apygardos teismo nutartį buvo apskundę ir prokurorai, ir V. Filiponenko. Pastaroji prašė ją išteisinti, o prokurorai – bausmę sugriežtinti ir moterį už grotų pasiųsti 14 metų.
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį, todėl V. Filiponenko turėjo kalėti iki 2020 metų gruodžio, nes ji buvo sulaikyta 2010 metų gruodį, o suėmimo laikas įsiskaičiuoja į skirtą bausmės laiką.
Prašymas patenkintas
V. Filiponenko už grotų jau praleido šiek tiek daugiau nei 4 metus ir 6 mėnesius. „Kai nuteistoji atlieka pusę skirtos bausmės, ji gali prašyti ją lygtinai paleisti į laisvę. Kai iki pusės paskirtos bausmės termino lieka pusę metų, nuteistoji taip pat gali teikti prašymą ją paleisti lygtinai sugriežtintomis sąlygomis – vaikščioti su apykoje“, – aiškino Panevėžio pataisos namų, kuriuose bausmes atlieka nuteistos moterys, direktoriaus pavaduotoja Regina Stankuvienė.
Ji tvirtino negalinti teikti informacijos apie nuteistąsias, todėl nei patvirtino, nei paneigė, jog V. Filiponenko nori ištrūkti iš pataisos namų.
„Įprastinė procedūra tokia: nuteistoji, kuri atitinka lygtinio paleidimo sąlygas, pateikia prašymą svarstyti Lygtinio paleidimo komisijai. Ją sudaro aštuoni asmenys, kurių keturi yra visuomenės atstovai. Lygtinio paleidimo komisija gali pritarti nuteistosios prašymui ir jį perduoti teismui, tačiau gali jį ir atmesti. Jei prašymas atmetamas, nuteistoji tokį Lygtinio paledimo komisjos sprendimą gali skųsti teismui“, – aiškino R. Stankuvienė.
Jei Lygtinio paleidimo komisija nuteistosios prašymą dėl lygtinio paleidimo patenkina, galutinį sprendimą vis tiek priima teismas. Jame nuomonę kviečiami pareikšti ir prokurorai.
DELFI žiniomis, Lygtinio paleidimo komisija yra patenkinusi V. Filiponenko prašymą ją paleisti į laisvę anksčiau laiko, todėl lieka sulaukti tik teismo sprendimo.
Nori būti dvynukių mama
V. Filiponenko buvo kaltinama tuo, kad 2009-ųjų gegužės 3-iąją Klaipėdoje, viename bute Sausio 15-osios gatvėje, pagimdė du vyriškos lyties naujagimius ir, praėjus vos kelioms minutėms po gimimo, tyčia juos nužudė, vieną naujagimį pasmaugdama, o kitam stipriai suspausdama rankomis kaukolę ir taip atimdama jam gyvybę.
Pasak prokurorų, kitą dieną moteris naujagimių lavonėlius išmetė į šalia namo esantį šiukšlių konteinerį, kur jos rado benamiai.
Po šios istorijos V. Filiponenko išvyko į Ispaniją, kur Barselonoje susipažino su vienu vyru ir pagimdė dvynukes.
V. Filiponenko Ispanijoje buvo rasta ir suimta 2010 metų gruodį, tačiau į Lietuvą parvežta 2011 metų balandį. Anksčiau ji nebuvo gabenama, nes buvo nėščia, dvi mergaites pagimdė 2011 metų vasarį.
Tiek išteisinimo, tiek ankstesnio išėjimo į laisvę V. Filiponenko siekia esą todėl, kad nori būti gera mama savo dvynukėms.