Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, buvo pradėtas, kai 2017 metų vasario 27-osios naktį į Šiaulių Moters ir vaiko kliniką be sąmonės buvo atvežta 7 mėnesių mergaitė. Pasak artimųjų, namie ji pradėjo dusti, todėl jie iškvietė greitąją pagalbą.
Pradėjus aiškintis mergaitės būklės priežastis, pareigūnų žvilgsniai krypo į jauną nepilnametę mergaitės motiną D. K. bei jos 24-erių metų sugyventinį D. S. Abu asmenys buvo sulaikyti.
Tuo metu ligoninėje buvo bandoma gelbėti sunkios būklės mažąją mergaitę, tačiau to padaryti nepavyko – po poros dienų kūdikis mirė, praneša Generalinė prokuratūra.
Ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai leidžia įtarti, kad likus kelioms dienoms iki skaudaus įvykio motinos sugyventinis D. S., norėdamas nuraminti vaiką, tyčia sudavė kūdikiui į nugarą ir pakaušį, taip nežymiai sutrikdydamas jos sveikatą. Tai buvo ne vienintelis atvejis, kai mergytei galėjo būti sutrikdyta sveikata. Panašiu metu vaiko mama D. K., maudydama ją ir neatsargiai keldama iš vonelės, paleido iš rankų. Kūdikis krito į vonelę bei galva atsitrenkė į kietą paviršių.
Tačiau didžiausią įtaką mergaitės sveikatos būklei, pagal jos mamai pareikštą kaltinimą, turėjo vaiko supurtymas, kai tiksliai nenustatytu metu nuo vasario 24 iki 27 dienos jauna mama, suėmusi rankomis ir pakėlusi aukštyn kūdikį, tyčia stipriai supurtė dukterį. Taip mažylei buvo padaryti galvos smegenų sumušimai, kitos komplikacijos, kurios ir sukėlė sukrėsto vaiko sindromą.
Kaltinamoji D. K. esą taip elgėsi, nes nebežinojo, ką daryti. Mergaitę, jos akimis, buvo ištikęs priepuolis, ji atrodė be gyvybės ženklų ir, norėdama savo pirmagimę atgaivinti, mama ją supurtė.
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad mergaitės mirtis buvo smurtinė. Konstatuota, kad 7 mėnesių kūdikis mirė dėl sukrėsto vaiko sindromo.
Aštuoniolikmetė D. K. savo kaltę iš dalies pripažįsta, tačiau teigia, kad ji purtė mergaitę ne specialiai, tik norėdama jai padėti. Kitaip negu D. K., jos gyvenimo draugas kaltės nepripažįsta.
Mergaitės mamai D. K., kaltinamai nesunkiu sveikatos sutrikdymu dėl neatsargumo ir nužudymu, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos, o jos sugyventiniui D. S., kaltinamam nežymiu sveikatos sutrikdymu mažamečiui – baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų.