Tokios suktybės A. Druzjakinai baigėsi baudžiamąja byla – sostinės pareigūnai išsiaiškino, kad aferistė ne tik apgaudinėjo Antakalnio mikrorajono gyventojus, bet ir juos apvogdavo.
Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad A. Druzjakina įvykdė penkias vagystes – už tai jai skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose. Be to, vagilė nukentėjusiesiems privalės atlyginti padarytą žalą – sumokėti 2,3 tūkst. Lt.
Kol vogė, buvo gerai, o kai tik pakliuvo už grotų, ėmė raudoti – kaltę dėl trijų nusikaltimų pripažinusi A. Druzjakina kategoriškai neigė, kad prisidenginėjo sunkiai sergančia mergaite ir aiškino, jog kalėjime jai – ne vieta.
„Turiu 4 metų dukrą, be to, privalau prižiūrėti sunkiai sergančią senelę, kuri yra likusi visiškai viena“, – teisme pareiškė vagilė.
Tačiau patyrusios vagilės rauda nė kiek nesugraudino teisėjų.
„Iš įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro matyti, kad A. Druzjakina linkusi sistemingai daryti nusikalstamas veikas – praeityje teista net 7 kartus už tos pačios rūšies nusikaltimus, be to, ji bausta ir administracine tvarka, – skelbiant nuosprendį pabrėžė teisėjų kolegijai vadovavusi teisėja Angelė Ikasalienė. – Nustatytos ir išvardintos aplinkybės rodo, jog nuteistoji linkusi nusikalsti, nepaklusti visuomenėje priimtoms elgesio taisyklėms, siekianti nusikalstamais veiksmais gauti lėšų pragyvenimui, todėl yra socialiai pavojinga“.
Bylos duomenimis, A. Druzjakina praėjusių metų vasario 25-ąją, apie 12.30 val., Vilniuje, Joanitų vienuolyne, bažnytinių apeigų metu iš vienos tikinčiosios rankinės pavogė 155 Lt, elektroninį visuomeninio transporto bilietą ir 2 visuomeninio transporto bilietus.
Po trijų savaičių, kovo 19-ąja, apie 3.50 val. ji, veikdama kartu su nenustatytu asmeniu, kuris pritaikė durų spynos raktus, įsibrovė į vieną butą. Iš čia buvo pavogtos dvi poros žieminių batų, 400 Lt, kuprinė su įvairiais daiktais, mobilusis telegonas, laikrodis, fotoaparatas. Pavogtų daiktų A. Druzjakina nespėjo realizuoti – netrukus ją sulaikė pareigūnai. Savo bendro ji neišdavė.
Į laisvę policijos pareigūnų paleista moteris toliau tęsė savo veiklą – po dviejų dienų ji atėjo į Antakalnio vaikų ligoninę, kur pagrobė koriudoriuje paliktą krauti mobilųjį telefoną.
Dar vėliau, balandį A. Druzjakina ėmė rinkti aukas sunkiai sergančiai mergaitei. Į senyvo amžiaus moterų namus vaikščiojusi aferistė teigdavo, jog renka aukas sergančiai mergaitei, gydomai Santariškių klinikose.
Kai senutės atidarydavo duris, A. Druzjakina prašydavo ją įleisti į vidų atsigerti vandens. Kol geradare patikėjusios pensininkės įpildavo vandens, nepažįstamoji pagrobdavo šeimininkių rankines. Taip nuo A. Druzjakina nukentėjo mažiausiai dvi senolės.
Būtent dėl šių vagysčių A. Druzjakina nepripažino kaltės ir aiškino, kad policija nepagrįstai rėmėsi vien nukentėjusiųjų pasakojimais – esą jos yra senyvo amžiaus ir galėjo suklysti, kai buvo pakviestos atpažinti įtariamąją.
Maža to, vagilė pareiškė, kad nebuvo ištirtos stiklinės, iš kurių ji senučių namuose gerdavo vandenį. „Reikia atlikti DNR tyrimą“, – teisme įtikinėjo ji. Tiesa, teismas tokį jos prašymą atmetė kaip nepagrįstą.
Bylą nagrinėjant teisme taip pat paaiškėjo, kad A. Druzjakina pavogtus daiktus dažniausiai parduodavo, o už juos nusipirkdavo narkotikų.