Tokie mokymai patruliams organizuojami ne pirmus metus, tačiau anksčiau jie trukdavo vos vieną dieną.
„Mokymai išsiplėtė, nes norėjosi sudaryti galimybę patruliams tobulinti praktinius įgūdžius“, - aiškino LPM Profesinės taktikos skyriaus vyresnysis specialistas Dalius Mackela.
Šių mokymų tikslas yra išmokyti policijos pareigūnus imtis neatidėliotinų taktinių priemonių AMOK atveju, pasiruošti ekstremalioms situacijoms, tobulinti policijos pareigūnų pasirengimą reaguojant į spontaniško smurto proveržius, įgyti patirties neutralizuojant neadekvačiai besielgiantį agresyvų asmenį ir išlaisvinant bei apsaugant įkaitus.
Iš pradžių patruliai analizavo įvairias situacijas, tobulino atskirus taktikus veiksmus, kuriuose vėliau teko sujungti, nes jų laukė imitacinė situacija.
Policijos pareigūnai, patruliuojantys Mastaičių kaime tarnybiniu automobiliu, gauna pranešimą apie šaunamojo ginklo panaudojimą bei pagalbos šauksmus „Bitininkų gimnazijoje“. Atvykę į įvykio vietą, pareigūnai prie įėjimo pastebi, jog kažkas dega ir stipriai dūmina.
Du asmenys bėga link policijos pareigūnų. Jie sužeisti, kraujuoja ir ištikti šoko emocionaliai pasakoja pareigūnams kas įvyko, t. y. į klasę atėjo vienas asmuo, kuris šaudo į visus patalpose esančius žmones. Tuo metu gimnazijoje nuaidi keli šūviai.
Įvertinę padėtį, pareigūnai turėjo nuspręsti, ar kviesti pastiprinimą, t. y. specialiąsias policijos pajėgas. Taip pat evakuoti sužeistuosius ir kitus pašalinius asmenis iš pavojaus zonos, iškviesti jiems greitąją pagalbą, atitverti pavojaus zoną.
Vėliau sekė kiti žingsniai: lokalizuoti ir izoliuoti žudiką, neleisti jam toliau veikti, esant galimybei žudiką identifikuoti, užtikrinti įvykio vietos ir joje esančių įkalčių apsaugą.