Aukščiausiasis teismas praneša, kad teisėjų kolegija, atmesdama nuteistųjų ir jų gynėjų kasacinius skundus, pažymėjo, jog nors vaizdo įrašuose neužfiksuota, kuo buvo pasibaigė žiaurūs veiksmai su šernu ir audine ir koks jų tolesnis likimas, bylos duomenys rodo, kad net jei jie po to buvo paleisti ar kur nors laikomi, jiems buvo padaryta sužalojimų, neabejotinai turinčių liekamųjų reiškinių jų sveikatai.
Nustatytų veiksmų turinys ir kontekstas nepalieka abejonių ir dėl to, kad nuteistieji veikė tiesiogine tyčia, t. y. suvokė savo žiauraus elgesio su gyvūnais pobūdį, numatė, kad dėl tokių jų veiksmų gyvūnai gali žūti ar būti suluošinti, ir to norėjo.
Teisėjų kolegija atmetė skundų teiginius, kad nuteistųjų veiksmai turėtų būti vertinami kaip administracinis nusižengimas.
Aukščiausiojo Teismo nuosprendis galutinis ir neskundžiamas.
Delfi anksčiau rašė, kad, bylos duomenimis, 2017 metų vasarą vyrai uždaroje teritorijoje kankino šerną. Gyvūną jie laikė pargriovę ant žemės surištomis priekinėmis kojomis, vienas iš jų įkišo šernui pagalį į burną ir taip jį pražiodė, kitas ėmėsi darbo – replėmis lupo šerno iltis ir jas karpė.
E. Mončauskas rankomis ir kojos keliu laikė prie žemės prispaustą šerno sprandą. „E. Mončauskas, užgulęs šerną kaire koja, laiko jį prispaustą prie žemės, dešine ranka laiko įsikibęs į dešinę šerno ausį, o kaire ranka įsirėmęs laikosi į šerno sprandą, taip neleisdamas šernui judėti – atsisukęs į filmuotoją – R. Daunį garsiai juokiasi“, – rašoma teismo nutartyje. Prokuroro teigimu, gyvūno dantys buvo išrauti ir apkarpyti tam, kad šernas nesužeistų vyrų medžioklinių šunų – Sibiro laikų, o viso to reikėjo šių šunų dresavimui.
Telšių apylinkės teismas buvo išteisinęs visus kaltinamuosius. Šiaulių apygardos teismas išteisinamąjį nuosprendį panaikino, atmetęs gynybos versiją, kad vyrai tik bandė padėti tvoroje įsipainiojusiam šernui.
Dėl žiauraus elgesio su šernu E. Mončauskui skirta 3766 Eur bauda. Kitiems kaltinamiesiems skirtos baudos nuo 1883 Eur iki 9876 Eur.