Pareigūnų teigimu, jiems vis dar nepavyksta surasti ir apklausti lietuvio, įtariamo prekybos žmonėmis siekiant išnaudoti juos darbui, šantažo, užpuolimų, vagysčių ir pinigų plovimo.

Vyras ėmė slapstysis nuo policijos po 2012 metų spalį įvykdytos didelio masto operacijos, per kurią išgelbėtos dešimtys išnaudotų žmonių, daugiausia lietuvių.

Pareigūnai kol kas neturi pakankamai įrodymų, kad galėtų skelbti jo paiešką Europos Sąjungos teritorijoje.

Policijos akiratyje E. Mankevičius atsidūrė po to, kai po policijos operacijos Linton'e, Cambridgshire'o grafystėje, dėl darbuotojų išnaudojimo buvo sulaikyta britų pora, kuriai priklauso vištininkystės ferma. Vėliau jie buvo paleisti jiems nepateikus jokių kaltinimų.

Tačiau pareigūnai susidomėjo maždaug 40 metų įdarbinimo tarpininku E. Mankevičiumi, kuris buvo atsakingas už darbuotojų įdarbinimą ir priežiūrą. Daugiausia savo tautiečius įdarbindavęs E. Mankevičius juos apgyvendindavo siaubingose sąlygose ir terorizuodavo.

Britų dienraštis „The Daily Mail“ praėjusią savaitę kalbino vieną iš lietuvių, kuris patyrė, ką reiškia turėti reikalų su E. Mankevičiumi.

Danieliumi (vardas pakeistas) įvardintas jaunas vyras pasakojo, kad E. Mankevičiaus požiūris buvo paprastas: bet kas, kas pas jį dirbo ir su kažkuo nesutiko, rizikavo sulaukti skustagalvio vyro ir vieno iš jo rotveilerių apsilankymo. Darbuotojų gyvenamosios vietos durys būdavo išspiriamos ir šuniui būdavo liepiama pulti.

„Šuo lakstydavo, lodavo ir kandžiodavo visus, ką pamatydavo, tol, kol Edikas jį pakviesdavo, – pasakojo Danielius. – Tai būdavo pamoka visiems, net jei asmeniškai nebuvai susijęs. Su Ediku geriau nesipykti“.

Jauno lietuvio teigimu, daugumą darbuotojų E. Mankevičius susirasdavo iš Gargždų apylinkių. „Darbuotojai visuomet būdavo lietuviai, nes taip jis galėjo juos labiau kontroliuoti, – pasakojo Danielius. – Man E. Mankevičius sakė, kad gausiu gerai apmokamą darbą, jei jam avansu sumokėsiu 350 svarų. O vėliau turėsiu kas savaitę mokėti 50 svarų už būstą Maidstone'e“.

Tačiau darbas buvo siaubingas, o sutartį pasirašiusiam žmogui „buvo beveik neįmanoma išeiti.“ „Lietuviai prižiūrėtojai ant mūsų nuolat rėkdavo ir mušdavo, jei jiems pasirodydavo, kad dirbame per lėtai ar negerai. Kartą vienas vyras smogė man į veidą ir sulaužė nosį. Labai dažnai jis mus aprėkdavo ir mušdavo tik dėl blogos nuotaikos ar dėl to, kad buvo girtas“, – pasakojo Danielius, kuris po septynių mėnesių tokio išnaudojimo pabėgo.

Anot Danieliaus, E. Mankevičius įvairiausiais būdais ir grasinimais prievartaudavo pinigus iš jam dirbusių lietuvių prisigalvodamas, jog jie jam skolingi, arba iš viso nesumokėdavo už darbą.

Kent'o policija prašo ką nors žinančių apie E. Mankevičiaus buvimo vietą susisiekti su pareigūnais.