Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo duomenimis, laisvės atėmimo bausmę atliekantis R. P. galėjo suburti organizuotą grupę sunkiems nusikaltimams daryti.
Įtariama, kad R. P. bei kartu su juo laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje atliekantis R. J. veikė išvien su 10 laisvėje buvusių asmenų. Manoma, kad minėti asmenys apgaule įgijo svetimą turtą iš 11 senjorų Kaune, Klaipėdoje, Kėdainiuose bei Kėdainių rajone.
Skaičiuojama, kad per 2021 metų sausio – spalio mėnesius kaltinamieji nusikalstamu būdu galėjo bendrai įgyti 17 820 eurų.
Remiantis surinktais duomenimis, asmenys veikė pasiskirstę vaidmenimis pagal iš anksto parengtą planą. Laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys, nelegaliai įkalinimo įstaigoje turėję mobiliuosius telefonus, skambino atsitiktiniams senyvo amžiaus asmenims.
Įtariama, kad iš įkalinimo įstaigų paskambinę kaltinamieji prisistatydavo esą policijos pareigūnai, buto ūkio tarnybos atstovai bei kt. ir klaidingai informuodavo senjorus, jog šie namuose gali turėti padirbtų grynųjų pinigų, kuriuos privalu patikrinti.
Manoma, kad kiti, laisvėje veikę jų bendrininkai, atvykdavo į nukentėjusiųjų namus, įtikindavo juos, jog yra su jais telefonu kalbėję asmenys ir, paėmę senolių pinigus tariamam patikrinimui, pabėgdavo. Viena iš nukentėjusiųjų sukčių buvo įtikinta atiduoti ir mokėjimo kortelę, iš kurios buvo išgryninta 600 eurų.
Byloje kaltinimai pareikšti dėl sukčiavimo, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų įgijimo ir panaudojimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos, valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.
Baudžiamoji byla bus nagrinėjama Kauno apygardos teisme.