Pasak prokuratūros, jiems pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo ir neteisėto disponavimo elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis bei jų panaudojimo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji, pasinaudodami aštuonių svetimų elektroninių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis, 2018 metais iš Danijoje registruotos kompanijos apgaulės būdu įgijo daugiau kaip 13,7 tūkst. eurų vertės turto.

Taip pat įtariama, kad jie išvengė 900 eurų siekiančių turtinių prievolių už gabenimo paslaugas ir pasikėsino įgyti turto dar už daugiau nei 7,7 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Vilniaus apskrities Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, iš viso nustatyta 20 nusikalstamų veikų.

Pasak tyrimui vadovavusio prokuroro Dariaus Šneiderio, tokio pobūdžio nusikaltimų, kuriuose pasinaudojama svetimais elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis tam, kad apgaule būtų įgyjamas svetimas turtas, skaičius Lietuvoje ir visame pasaulyje nuolat auga.

Anot jo, dažniausiai svetimi mokėjimo priemonių duomenys būna gaunami „tamsiajame internete“, o sukčiai įvairiais būdais bando nuslėpti savo tapatybę.

„Policijos pareigūnai, nustatę šių trijų Lietuvos Respublikos piliečių tapatybę, kurie, įtariama, sukčiavo bei neteisėtai naudojo svetimų elektroninių mokėjimo priemonių duomenis, užkardė galimybę jiems, manoma, nusikalstamu būdu įgyti ir daugiau turto“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmams.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)