Teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas pagrįstai pripažino N. Šustauską kaltu dėl labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų ir prekursorių disponavimo, tačiau iš kaltinimo pašalinama aplinkybė, kad jis tai darė kartu su kitais dviem nuteistaisiais šioje byloje.
Teisėjų kolegija taip pat konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai K. Lukaševičių ir D. Šimonį pripažino kaltais dėl labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų ir prekursorių disponavimo, todėl jie dėl šio kaltinimo išteisinami, be to, perkvalifikavo jų veiksmus į lengvesnę veiką pripažinus, kad jiedu bendrininkaudami neteisėtai gamino psichotropinę medžiagą metamfetaminą, praneša Lietuvos apeliacinis teismas.
Teismas konstatuoja, kad neįrodytas teiginys, jog N. Šustauskas nurodė K. Lukaševičiui surasti patalpas narkotikams gaminti, o šis šį prašymą įvykdė, todėl ši aplinkybė iš kaltinimo šalinama. Teismas sutiko su apeliacinių skundų argumentais, kad byloje neįrodyta, jog 2013 m. gegužės 25 d. kratos metu N. Šustausko naudotame garaže ir jame esančiame automobilyje rastu ir paimtu labai dideliu kiekiu metamfetamino ir labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų gamybai skirto pirmos kategorijos pirmtako (prekursoriaus) kartu su N. Šustausku disponavo ir K. Lukaševičius bei D. Šimonis.
Teisėjų kolegijos vertinimu, byloje esantys įrodymai nepatvirtina, kad K. Lukaševičius ir D. Šimonis lankėsi N. Šustausko naudotame garaže ir žinojo apie šiame garaže N. Šustausko neteisėtai laikomas draudžiamas medžiagas ir jų kiekius. Pats N. Šustauskas pirmosios instancijos teisme paaiškino, kad nei K. Lukoševičius, nei D. Šimonis jo naudotame garaže nėra lankęsi, nes net nežinojo, kur jis yra.
Kolegija pažymėjo, kad kaltininko kaltė baudžiamojoje teisėje nėra preziumuojama, baudžiamojo proceso įstatymo normos draudžia esant nepašalintoms abejonėms dėl reikšmingų bylai aplinkybių priimti apkaltinamąjį nuosprendį ar veiką kvalifikuoti pagal kaltinimą, kurio požymiai nėra nustatyta tvarka ir neginčytinai įrodyti.
Pakeitus nuosprendį, du asmenis dėl dalies veikų išteisinus, perkvalifikavus veikas, susiaurinus kai kuriuos kaltinimus ir paskyrus naujas bausmes K. Lukaševičius kalės 4 metus, D. Šimonis – 3 metus, o N. Šustauskas – 11 metų. Anksčiau N. Šustauskui buvo skirta 13, K. Lukaševičiui – 12, o D. Šimoniui – 11 metų laisvės atėmimo bausmės.
Primename, kad skundžiamu nuosprendžiu K. Lukaševičius, D. Šimonis ir N. Šustauskas buvo nuteisti už tai, kad pastarajam organizuojant ir vadovaujant, veikdami bendrininkų grupėje, neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu pirmos kategorijos psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) ir labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų.
Nuosprendį skundęs K. Lukaševičiaus advokatas ir D. Šimonis prašė juos abu išteisinti dėl psichotropinių medžiagų gamybos, perkvalifikuoti jų veikas dėl prekursorių disponavimo. N. Šustauskas prašė išteisinti jo bendrus dėl psichotropinių medžiagų gamybos, o jam pačiam skirti ne laisvės atėmimą, o baudą.
Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui