Incidentas tarp tuomet komisaro ir trijų triukšmavusių jaunuolių įvyko 2004-ųjų rugpjūtį, netoli V.Žilionio namų Pašilaičių rajone. Triukšmu nepatenkinti jaunuoliai tą naktį policijai skambino du kartus.
Tada V.Žilionis priėjo prie Gabijos gatvėje ant suolelio sėdinčių jaunuolių, prisistatė esąs policininkas, pasakė, kad jie pažeidinėja viešąją tvarką ir paprašė juos liautis šūkavus. Į tai komisaras sulaukė necenzūrinio atsakymo.
„Vyrai, užverčiam jį", - tada pasakė draugams vienas vaikinų. Iš į sūnus pagal amžių jam tinkančių jaunuolių komisaras teigė sulaukęs smūgių į smilkinį, kitas kūno vietas. Bandydamas apsiginti nuo įsismarkavusios trijulės, V.Žilionis sugriebė vieną vaikinų ir prisidengęs juo, bandė apsiginti nuo kitų dviejų vaikinų smūgių.
Muštynių metu V.Žilioniui lūžo nosis, rankos pirštas. Į įvykio vietą atvykę jo kolegos policininkai rado komisarą visą kruviną. Vaikinai buvo sulaikyti, o Vilniaus miesto 6-asis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Šalims nesusitaikius byla pasiekė teismą. Teisme taip pat buvo suteikta galimybė taikytis, tačiau vaikinai ir jų tėvai laikėsi nuostatos, kad dėl visko kaltas yra pats V. Žilionis, ir taikytis su nukentėjusiuoju nepanoro.
2005-ųjų balandžio 4 dieną Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pripažino vilnietį Andrių Navicką sudavus smūgius Vilniaus viešosios policijos viršininkui V.Žilioniui.
Dar du su A.Navicku teistus jaunuolius, kurie buvo kaltinami viešosios tvarkos pažeidimu, teismas išteisino, nenustačius, kad jie dalyvavo nusikaltimo padaryme. Tačiau peržiūrėjęs Vilniaus apygardos teismas išteisino ir A. Navicką.
A.Navickas taip pat kreipėsi į teismą su pareiškimu iškelti privataus kaltinimo bylą V.Žilioniui. Jaunuolis kaltino komisarą jį užpuolus ir sumušus. Šioje byloje V.Žilionis ir buvo pripažintas kaltu.
Tada V.Žilionis kreipėsi į LAT, kuriam parašė skundą dėl A. Navicko išteisinimo. LAT konstatavo, kad apeliacinės instancijos teismas nenagrinėjo situacijos, buvusios gatvėje prieš įvykstant konfliktui. Taip pat netyrė kai kurių įrodymų. Todėl buvo nuspręsta grąžinti bylą nagrinėti iš naujo.