Prokuratūros duomenimis, bausmės vykdymas jam atidėtas vieneriems metams, nuteistasis įpareigotas be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.
Valstybinį kaltinimą palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro teigimu, šiuo nusikaltimu teisingumui buvo siekta sutrukdyti ištirti ir nubausti organizuotos grupės padarytus labai sunkius nusikaltimus.
Nepaisant to, prokurorams pavyko atskleisti nusikalstamas veikas ir jas įrodyti teisme – prieš savaitę paskelbtu teismo nuosprendžiu penki šios grupės nariai buvo pripažinti kaltais ir ilgam neteko laisvės.
Tarp jų ir 13 metų laisvės atėmimu nuteistas bendrininkus psichotropinių medžiagų platinimui subūręs 46 metų panevėžietis Rolandas Čiapas, kurio naudai šis kaltinamasis siekė paveikti liudytoją duoti melagingus parodymus.
Teismas S. Astrauskas pripažino recidyvistu, nes šią nusikalstamą veiką jis padarė turėdamas neišnykusį teistumą už kitus padarytus tyčinius nusikaltimus. Panevėžietis anksčiau tris kartus buvo teistas ir ne kartą baustas už kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimus administracine tvarka, todėl jam negali būti patikėtas ginklas.
Teismo sprendimu panevėžiečiui priklausęs dujinis pistoletas ir 5 vienetai dujinių šovinių perduoti Lietuvos Respublikos ginklų fondui.
Baudžiamasis kodeksas už siekimą paveikti liudytoją arba nukentėjusį asmenį duoti melagingus parodymus numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.