Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teismas nutarė, kad vilnietė Madlen Misiūnaitė vienerius metus penkis mėnesius turės būti namuose nuo 22 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu, taip pat užsiregistruoti Darbo biržoje arba įsidarbinti.
Teismas taip pat nutarė, kad sukčiavusi M. Misiūnaitė turės neatlygintinai išdirbti 20 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.
Bylos duomenimis nustatyta, M. Misiūnaitė įvairiose interneto svetainėse publikuodavo skelbimus apie parduodamus nėštumą nutraukti galinčius vaistus. Dėl to vilnietė kartą jau buvo nuteista, tačiau savo veiklos nenutraukė ir toliau mulkindavo žmones.
Interneto svetainėse būdavo nurodoma, kad parduodami Lietuvoje neregistruoti vaistai „Mifepristone“, kuriais galima nutraukti nėštumą iki 9 savaičių.
Skelbime pardavėja nurodydavo savo elektroninio pašto adresą bei telefono numerį – už vaistus ji prašydavo 240 litų plius 10 Lt už vaistų atsiuntimą paštu.
Tokiu M. Misiūnaitės skelbimu susidomėjo ne vienas žmogus, tačiau ne visi nukentėjusieji kreipėsi į policiją.
„Tikrai esu apgavusi daugiau žmonių“, – teisme prisipažino baudžiamojon atsakomybėn dėl sukčiavimo patraukta mergina.
Ji teigė, kad nepritaria nėštumą nutraukti norinčių moterų pasirinkimui, todėl ir nutarė apsimesti, jog pardavinėja tokius vaistus.
„Aš esu prieš abortus, todėl taip ir dariau“, – teisme sakė M. Misiūnaitė.
Mažametį vaiką viena auginanti moteris sakė, kad vaistus nusipirkti norėjusiems žmonėms nurodydavo savo asmeninę banko sąskaitą SEB banke.
„Žinojau, kad nukentėjusieji gali kreiptis į policiją, bet man labai reikėjo pinigų“, – M. Misiūnaitė sakė, jog net nebandė slėptis nuo nukentėjusiųjų, tačiau kai šie nesulaukdavo vaistų, į skambučius tiesiog neatsiliepdavo.
„Tada toliau pardavinėdavau kitiems, nors vaistų neturėjau“, – teisme kalbėjo ji.
Vilnietė aiškino, jog šiuo metu niekur nedirba, pragyvena tik iš 195 Lt alimentų, skirtų jos vaikui.
„Žinojau, kad šie vaistai Lietuvoje yra draudžiami, niekur neregistruoti, todėl labai sunku juos gauti – apie šiuos vaistus esu daug skaičiusi“, – kalbėjo M. Misiūnaitė.
Jauna moteris sakė, kad iš dalies ją į sukčiavimą įstūmė buvęs draugas: „Susipažinau su vaikinu, jis mano vardu paėmė kreditų, be to, buvau išėjusi iš tėvų, todėl reikėjo pinigų buto nuomai“.
M. Misiūnaitė tikino, jog gailisi dėl tokio neatsakingo savo elgesio ir ateityje, kai tik susiras darbą, atlygins žalą – 750 Lt.