Anot prokuratūros, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2022 metų pabaigoje gavus informacijos, kad asmenys Šakių rajone disponuoja užsienio valstybėse pavogtais keturračiais. Surinkus pakankamai duomenų apie asmenų daromas nusikalstamas veikas, buvo nuspręsta vykdyti asmenų sulaikymus, atlikti kratas ir kitus būtinus procesinius veiksmus.
Bylos duomenimis, kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupėje, neteisėtai įgijo nusikalstamu būdu gautą turtą – užsienyje vogtus įvairių markių keturračius motociklus. Manoma, kad vyrai, įgiję vogtas transporto priemones, organizuodavo jų identifikavimo numerio simbolių pakeitimą.
Įtariama, kad kaltinamieji, įsigiję keturračius ir pasitelkę trečiuosius asmenis, klastojo transporto priemonių registracijos liudijimus. Vyrai, ketindami parduoti minėtas transporto priemones, pakeitę jų identifikavimo numerius bei suklastoję jų registracijos dokumentus, keturračius laikė įvairiose vietose, kol juos rado ir paėmė Marijampolės AVPK pareigūnai.
„Kratų metu buvo rasta ir paimta 18 keturračių, vandens motociklas, priekaba, ryšio blokatorius, beveik 15 tūkst. eurų grynaisiais pinigais. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti penki kaltinamieji, kuriems inkriminuojamos 29 padarytos nusikalstamos veikos, o dar vieno asmens atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas ir yra toliau atliekamas“, – rašoma prokuratūros pranešime.
Baudžiamasis kodeksas už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą arba realizavimą numato baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimo bausmė iki ketverių metų. Už transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimą, neteisėtą sunaikinimą ar pakeitimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki dviejų metų. Už dokumento suklastojimą ir disponavimą jais numatyta bauda, areštas ar laisvės atėmimo bausmė iki trejų metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismui.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol jų kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.