Asmenys darė šias nusikalstamas veikas tose prekybos vietose, kur mažiausiai tikėtina, kad pinigai bus tikrinami: turgeliai, kioskeliai, miesto švenčių, kitų renginių kuriuose vyksta prekyba, metu. Iš viso per nedidelį laikotarpį, Utenos apskrityje buvo pradėta 10 ikiteisminių tyrimų dėl netikrų eurų, kai tuo tarpu anksčiau tokių atvejų per metus būdavo vos keli. Todėl kilo įtarimų, jog suklastoti pinigai yra platinami nusikaltėlių.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos pareigūnai, kartu su Jungtinio mobiliojo būrio (JMB) pareigūnais, specialios operacijos metu Utenoje ir Vilniuje, išaiškino kelis atvejus bei sulaikė kelis įtariamus asmenis, kurie prie savęs turėjo ir galimai platino padirbtus 50 eurų nominalo vertės banknotus.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, apžiūrų, kratų metu buvo rasta ir išimta dar daugiau padirbtų pinigų. Iš viso tyrimo metu paimta apie 2000 galimai suklastotų eurų. Taip pat kratų metu rasta ir paimta narkotinių medžiagų (kokaino, kanapių), pranešė Utenos apskrities policijos viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys.

Dalis sulaikytų asmenų siejami su organizuotu nusikalstamumu ir policijai gerai žinomi (jie yra Utenos miesto gyventojai). Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, penkiems asmenims pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 213 straipsnį „Netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimas, laikymas arba realizavimas“ bei 259 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“. Asmenims paskiros kardomosios priemonės. Už šio pobūdžio nusikalstamas veikas gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Utenos apskrityje tai buvo pirmasis atvejis, kuomet policijai pavyko sulaikyti netikrų eurų platinimu įtariamus asmenis, taip suduodant smūgį organizuotam nusikalstamumui apskrityje ir užkertant kelią į rinką patekti padirbtiems pinigams.

Policija nori atkreipti ne tik Utenos apskrities gyventojų, bet ir kitų miestų gyventojų dėmesį, kad informacija apie pinigų klastojimo požymius, taip pat kaip atskirti tikrus pinigus nuo netikrų yra visiems prieinama ir lengvai įsimenama. Pakanka įsiminti keletą tikrų pinigų apsaugos detalių ir pinigus atskirti nuo padirbtų bus nesudėtinga. Tuo pačiu apsaugosime savo materialinį gerbūvį, nes netikri pinigai yra beverčiai ir žalos už juos niekas neatlygina. Be to, skirdami keletą sekundžių pinigų patikrinimui apsunkinsime nusikaltėliams padirbtų pinigų realizavimo ir paleidimo į apyvartą galimybes.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)