Alytaus policijoje tai pirmas pareiškimas dėl padirbtų eurų. Banknotą apžiūrėję policijos ir bankų specialistai sakė, kad jis yra su vandens ženklais ir kažkas netgi matyti pašvietus ultravioletiniais spinduliais. Kokiu būdu pagamintas šis banknotas, paaiškės atlikus ekspertizę.

26 metų anksčiau teistas G.K. policijai pasakojo, kad netikrą banknotą jam pardavė iš matymo pažįstamas asmuo. Prieš keletą dienų pas krokialaukiškį atvyko keli vyrai, kurių vieną jis pažinojo iš anksčiau. Atvykėliai pasiūlė važiuoti kartu išgerti.

Tačiau nuvykus pirkti alkoholio paaiškėjo, kad niekas neturi litų. Už eurus, kuriuos turėjo G.K. pažįstamas, degtinės vyrams parduotuvėje niekas nepardavė.

Iš namų išviliotas krokialaukiškis nusprendė pats gelbėti padėtį ir sutiko iškeisti draugo eurus į litus. Vyrą kiek nustebino mažoka eurų kaina. Oficialiai vienas euras Lietuvoje dabar kainuoja apie 3,45 lito. Dar didesnį įtarimą G.K. sukėlė tai, kad už eurus gavęs litų, jo pažįstamas skubiai išvažiavo, staiga pamiršęs siūlymą kartu išgerti.

Įtardamas, kad nusipirkti eurai gali būti padirbti, krokialaukiškis keletą dienų svarstė, ką su jais daryti. Galop nusprendė kreiptis į policiją.

Padirbtų pinigų platintojo ieškoma. Policijos žiniomis, jis anksčiau yra teistas.