25 tūkst. Lt – tiek už patirtus dvasinius išgyvenimus D. Gusevas norėtų gauti iš valstybės, atstovaujamos Lukiškių TIK. Šiuo metu Vilniaus pataisos namuose bausmę atliekančio kalinio skundą antradienį išnagrinėjo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Ginkluotų konvojaus pareigūnų iš pataisos namų į teismą atvežtas D. Gusevas prieš posėdį nebuvo drąsus – vyras vengė fotoaparatų blyksčių. Tačiau teisėjai Rositai Patackienei bylą pradėjus nagrinėti iš esmės, kalinys žodžių į vatą nevyniojo.

„Ką čia aiškinti – gyvenau 136 kameroje, kurioje yra trys dvigulės lovos, čia gyveno keturi žmonės – nebuvo net kur kojos padėti, – sakė D. Gusevas. – Kameroje buvo dar keturi televizoriai, magnetofonai... Ir jokios ventiliacijos – dėl to ir kildavo įvairūs ginčai, konfliktai. Kaip jums paaiškinti, kaip tai atrodė – jeigu jūs nebuvote ir nematėte kameros... Kad suprastum, reikia tai pamatyti“.

D. Gusevas aiškino, kad tinkamos kalinimo sąlygos Lukiškių TIK jam nebuvo sudarytos nuo 2010-ųjų spalio 26-osios iki 2012-ųjų balandžio 10-osios. Tiesa, dėl gyvenimo higienos reikalavimų neatitinkančioje kameroje vyras niekam nesiskundė: „Skundą parašiau jums (teismui – aut. past.), o kad galima buvo pasiskųsti Visuomenės sveikatos centrui, nežinojau.“

Kalinys sakė, kad nedidelėje kameroje „nuo lubų krito kalkės, kameros langai – užkalti“.

„Ne kartą kreipiausi į būrio viršininką, o jis atkirsdavo – kameros suremontuotos, – dėstė D. Gusevas. – Kai į kalėjimą atvykdavo komisija, ją nuvesdavo į suremontuotas kameras. Tegul parodo, kur žmonės iš tikrųjų sėdi!“.

Pusantrų metų Lukiškių TIK praleidęs kalinys taip pat piktinosi įkalinimo įstaigos darbuotojų elgesiu – esą kai sausio 5-ąją kalėjime kilo didžiulis gaisras, visi prižiūrėtojai kalinius paliko likimo valiai ir išskubėjo gaisro gesinimo darbų stebėti už kalėjimo teritorijos.

„Kai kilo gaisras, mums niekas apie jį nepranešė, visi prižiūrėtojai išbėgo į lauką ir žiūrėjo, o pas mus atbėgo tik tada, kai ugnis buvo užgesinta, – piktinosi D. Gusevas. – Tada visa mūsų kamera skendėjo dūmuose. Mes patys gelbėdamiesi buvome sugulę ant grindų ir rankšluosčiais vėdinome dūmus. O atėję prižiūrėtojai pasakė, kad reikia išdaužti langą ir taip išvėdinti kamerą. Kai tai padarėme, dūmai dar labiau užtvindė kamerą – ugniagesiai aiškino, kad to nereikėjo daryti“.

D. Gusevas tikino, kad nors po gaisro jau praėjo pusmetis, tačiau šio įvykio jis niekaip negali pamiršti. „Po gaisro negaliu naktimis užmigti, geriu vaistus ir lankausi pas psichologą“, – teigė jis. Tiesa, tai pagrindžiančių dokumentų negalėjo pateikti.

Ar bus patenkintas ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo, administracinę bylą išnagrinėjęs teismas žada paskelbti rugsėjo pradžioje.

DELFI primena, kad po gaisro Lukiškių TIK į ligoninę dėl apsinuodijimo smalkėmis atgabenti 9 asmenys, 4 iš jų buvo gydomi reanimacijoje. Vienas iš nukentėjusiųjų yra nuteistasis, kiti 8 – suimtieji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (91)