Anot skaitytojos, sekmadienį ji kaitinosi su šeima Girulių paplūdimyje. Apie 16 val. ji nuėjo su vyru maudytis ir išgirdo kažką šaukiant pagalbos. Žmonės pamatė, kad už plūdurų skęsta vyras.

Daivos sutuoktinis, 38-erių Arūnas, šoko plaukti į pagalbą. Moteris puolė ieškoti gelbėtojų, tačiau jų namelis buvo užrakintas, ant langų nuleistos žaliuzės, gelbėjimo rato nebuvo. Daiva pasiuntė dukrą į netoliese esančią kitą gelbėtojų stotį kviestis pagalbos.

Jos vyras Arūnas priplaukė prie skęstančiojo. Šis dar buvo gyvas, tačiau prisigėręs vandens. Arūnas bandė vilkti vyrą į krantą, tačiau stipri srovė neleido to padaryti: net ir energingai plaukdamas Arūnas su skęstančiuoju liko nuo kranto tuo pačiu atstumu. Jam į pagalbą atplaukė dar du poilsiautojai, tačiau ir jiems nelabai sekėsi.

Maždaug po dešimties minučių atvyko pirmasis gelbėtojas. Jaunuolis bandė ištraukti skęstantįjį, tačiau pats prisirijo sūraus vandens ir, anot Daivos, išlipęs kosėjo vandeniu. Tačiau, kai dar po kelių minučių atvažiavo du gelbėtojai, jų kolega teigė išgelbėjęs tris žmones, o vienas nuskendęs. Toks gyrimasis labai papiktino ant kranto buvusius ir viską mačiusius žmones.

Ištrauktą vyrą buvo bandyta gaivinti, tačiau nesėkmingai. Paaiškėjo, jog nuskendo Giruliuose su šeima ilsėjęsis Baltarusijos gyventojas 50-metis Leonidas Žukovskis. Gelbėtojų teigimu, nuo jo sklido alkoholio kvapas.

Daiva pasakojo girdėjusi iš alaus paviljono darbuotojų, kad šeštadienį gelbėtojų namelyje vyko išgertuvės, o sekmadienį niekas jame nebudėjęs. Paviljono darbuotojai stebėjosi, kad gelbėtojai ateina pas juos pasikrauti baterijų, nes jų namelyje neįvesta elektra.

Sekmadienį, poilsiautojų teigimu, prie gelbėtojų namelio nebuvo iškelta jokia vėliava.

„Klaipėda“ pasikalbėjo su Girulių posto gelbėtoju Aleksandru Nikiforovu, kuris tądien pirmasis atskubėjo į pagalbą.

Pirmuosius metus dirbantis vaikinas teigė, kad tądien buvo iškelta raudona vėliava, buvo smarkus bangavimas, vandens srovės tempė žmones į gylį, tad buvo uždrausta maudytis.

A.Nikiforovas tikino, kad skęstantįjį per žiūronus pamatę patys gelbėtojai ir suskubę į pagalbą. Jaunuolis teigė ne tik ištraukęs ir gaivinęs nuskendusį baltarusį, bet ir padėjęs pasiekti krantą kitiems trims plaukikams.

Gelbėtojas patvirtino, kad antrasis Girulių gelbėjimo postas neveikė, nes esą labai trūksta darbuotojų.

Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Andrius Kaveckas „Klaipėdai“ papasakojo, kad šiemet Melnragės ir Girulių pajūryje nuskendo du žmonės. Pernai šis skaičius buvo tris kartus didesnis. Gelbėtojams teko gelbėti 18 skęstančiųjų, kuriuos patys ir atgaivino, o dar septynis kartus prireikė ir medikų pagalbos.

A.Kaveckas skundėsi, kad valstybė atsainiai žiūri į gelbėtojų problemas, trūksta finansavimo ir dėl to – patyrusių gelbėtojų. Anot specialisto, tenka džiaugtis, kad į gelbėtojų tarnybą ateina bent vidutinio fizinio sudėjimo žmonės.

Gelbėtojų instrukcijos draudžia siųsti gelbėtojus ir vandens motociklą, kai didelis bangavimas, tad belieka apeliuoti į žmonių sąmoningumą.