Pasak komisaro, 10 val. 23 min. į Bendrąjį pagalbos centrą gautas pranešimas, kad sužalotas policijos pareigūnas.

„Buvo išsiųsti atitinkami policijos pajėgumai, susisiekta su reagavimo vienetu, kuris vykdė specifinę funkciją. Policijos reakcija buvo savalaikė, išsiaiškinus aplinkybes įvesti atitinkami planai. Po 3 minučių nuo pranešimo iškviestas „Aras“. Situacija buvo tokia, kad į mus kreipėsi antstolis, prašydamas užtikrinti viešąją tvarką ir jo saugumą, sprendžiant civilinius klausimus. Tai įprasta tvarka.

Objekte vyko skyrybų procesas, mūsų pareigūnai su antstoliu nuvyko į būstą. Nuvykus į būstą į pareigūnus pasipylė šūviai, vienas pareigūnas buvo sužalotas į širdies plotą. Prieš valandą buvau Lazdynų ligoninėje, bendravau su pareigūnu. Kad ir kaip baisiai skambėtų toks sužeidimas, bet pavojaus gyvybei nekelia. Jis įvykio vietoje dėvėjo apsauginę liemenę. Tai išgelbėjo gyvybę. Pareigūnas padėjo apsaugoti antstolį, jį patraukęs nuo šūvio trajektorijos. Tada pareigūnas išbėgo į gatvę“, – pasakojo generalinis komisaras.

Pareigūnas po šūvių gatvėje pagalbos prašė aplinkinių. Praeiviai puolė kviesti pagalbą, „Delfi“ žiniomis, BPC sulaukė 9 pranešimų, žmonės teigė, kad įvyko susišaudymas, sužaloti pareigūnai, todėl įvykio vietoje skubiai reikia medikų ir policijos.

Susišaudymas Vilniaus centre

R. Požėla sakė, kad viena šaulio paleista kulka pražudė advokatą. Kokią funkciją jis atliko įvykio vietoje, komisaras atsakyti negalėjo.

„Įvykio vietoje medikų ekipažas darė viską, kas įmanoma, kad išsaugotų gyvybę, tai mačiau pats“, – užsiminė jis.

Advokatūros duomenimis, advokatas šioje situacijoje atstovavo iškraustomo vyro žmonai.

Iškart po šūvių buvo užtvertos aplinkinės gatvės, siekiant apsaugoti žmones.

„Vykstant operacijai buvo susisiekta su šauliu. Derybų metu jis įtikintas išmesti ginklą. Taip ir padarė. Toliau vyko derybos, kad jis nebesipriešintų ir pasiduotų. Tą jis ir padarė. „Aro“ pareigūnai įėjo į patalpas ir jį sulaikė“, – sakė R. Požėla.

Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Komisaras sakė, kad policija vykdama į įvykius visada susirenka visą informaciją apie būstą ir jo gyventojus, taip pat ir turimus ginklus.

„Informacijos apie tai, kad būste gali būti legaliai laikomas ginklas, mes neturėjome. Labai tikėtina, kad ginklas buvo niekur neregistruotas, kitaip tariant, tai buvo nelegalus ginklas“, – sakė R. Požėla. Šaudyta buvo 9 mm pistoletu TT.

Atsakydamas, kodėl pareigūnai nešaudė atgal, komisaras paaiškino, kad visas incidentas buvo labai netikėtas.

„Ne kiekvieną dieną į policijos pareigūnus iš karto pradedama šaudyti, netikėtumo faktorius ir visos kitos aplinkybės turėjo įtakos, kad pareigūnai šaunamojo ginklo atgal nenaudojo“, – sakė jis.

Komisaras negalėjo atsakyti, ar įtariamasis anksčiau turėjo problemų su teisėsauga.

„Delfi“ žiniomis, ginkluotas incidentas ketvirtadienį įvyko šalia Lukiškių aikštės, Vasario 16-osios g. Per susišaudymą sužeisti du pareigūnai, vienas žmogus žuvo. Žuvusysis yra advokatas Leonidas Pšelincevas, jam buvo 69-eri metai.

Į įvykio vietą atvykę „Aro“ kovotojai įtariamąjį sulaikė. Jis buvo užsibarikadavęs namuose.

Kaip informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, gautas iškvietimas, kad asmenį reikia iškeldinti iš buto. Atvykus pareigūnams, žmogus paleido į juos šūvius. Pasak jo, sužeisti du pareigūnai, vienam pataikyta į krūtinę, jo kolegei kliudyta koja. Jie išvežti į ligoninę. Taip pat jis patvirtino, kad bute rastas vienas nušautas žmogus.

„Delfi“ pavyko sužinoti, kad Bendrasis pagalbos centras sulaukė 9 pranešimų apie susišaudymą Vilniaus centre. Pirminiais duomenimis, žmonės teigė, kad pamatė sužalotus policijos pareigūnus, todėl nedelsdami pranešė, jog skubiai reikia medikų ir pareigūnų pagalbos.

Pirmasis pranešimas apie reikalinga pagalbą buvo gautas 10.21 val.

Žuvo advokatas

Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis „Delfi“ patvirtino, kad per incidentą žuvo jų bendruomenės narys advokatas Leonidas Pšelincevas.

„Kiek man žinoma, buvo vykdomas iškeldinimas pagal teismo sprendimą. Iškeldinimo metu dalyvavo antstolis ir advokatas, žmogus nesutiko vykdyti sprendimo. Iškviesti policijos pareigūnai, žmogus paleido šūvius“, – turima informacija dalinosi M. Kukaitis.

Advokatūros pirmininkas išreiškė didelį susirūpinimą dėl šios tragedijos.

„Šokiruoja, kad tiek daug neapykantos ir tiek daug nesupratimo, kas yra teismo sprendimas ir kodėl jį reikia vykdyti, – komentavo M. Kukaitis. – Lietuvoje tai pirmas kartas, kai vykdydamas pareigas žuvo advokatas. Tai nepagarba valstybės teisinei sistemai. Toks elgesys ir prieš advokatą, ir prieš pareigūnus yra netoleruotinas, ir visuomenė privalo tai pasmerkti.“

Jis užsiminė, kad atsakingi ir tie, kas išduoda ginklus tokiems asmenims, reiktų daugiau dėmesio skirti šios srities kontrolei.

Žuvusysis advokato praktika verčiasi nuo 2004 m.

„Kaip advokatą jį žinojau, – „Delfi“ sakė Advokatų tarybos narys dr. Romualdas Drakšas. – Jis buvo tikrai gerbiamas advokatas, visada nuoširdžiai vykdė savo pareigas, neturėjo jokių drausminių [nuobaudų – aut. pastaba]. Jis advokatų bendruomenėje buvo žinomas.“