Taip trečiadienį nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas. Teisėjas Valdas Petraitis paskelbė, kad Vilniaus miesto 2 PK operatyvaus valdymo poskyrio budėtojų grupės 41 metų specialistas D. Beneckas valstybės tarnyboje negalės dirbti 1 metus ir 6 mėnesius.

„D. Beneckas būdamas policijos pareigūnu pasinaudojo savo tarnybine padėtimi, iškraipė tarnybinės veiklos esmę, sumenkino policijos kaip valstybės institucijos įvaizdį ir autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, tuo padarydamas didelę neturtinę žalą valstybei“, – pažymėjo teismas.

Tuo metu Viešosios tvarkos valdybos mobiliosios kuopos 3-ojo būrio 35 metų vyresnysis patrulis A. Korolkovas turės areštinėje praleisti 45 paras bei 2 metus negalės dirbti valstybės tarnyboje. Jis pripažintas kaltu ne tik dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, bet ir neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Vilniaus apskrities VPK ir Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros pareigūnai nustatė, kad dar 2010-ųjų kovo 11-ąją pas A. Korolkovo draugus automobilyje Kelių policijos pareigūnai rado šautuvą. Kadangi vyrai negalėjo pateikti ginklo laikymui skirtų dokumentų, juos pristatė į 2-ąjį policijos komisariatą.

Netrukus čia pasirodė ir patrulių rinktinėje tuo metu dirbęs policininkas A. Korolkovas – jis budėtojui D. Beneckui pareiškė, kad ginklas yra jo bei paprašė leisti jį sukeisti su kitu šautuvu, kuriam jis turi leidimą.

Prokuratūra surinko įrodymų, kad D. Beneckas leido pakeisti šautuvą. A. Korolkovas atsipirko tik bauda už ginklo palikimą be priežiūros.

Ši istorija būtų tuo ir pasibaigusi, tačiau ja nuo pat ginklo radimo domėjosi Vilniaus vyriausiasis policijos komisariatas – Vidaus tyrimų tarnyba pradėjo tyrimą dėl 2-ojo policijos komisariato pareigūnų veiksmų. Paaiškėjo, kad du vyrus automobilyje sulaikę kelių policininkai nurodė, jog ginklas buvo užtaisytas ir su optiniu taikikliu, tačiau visai kitokius duomenis pateikė jį komisariate apžiūrėjęs budėtojas, taip pat nurodęs, jog jis nebuvo užtaisytas.

Ginklą į komisariatą pristatęs policijos pareigūnas taip pat pareiškė, kad jis atvežė kitą ginklą – jis buvo sukeistas.

Tyrimo metu policijos budėtojas D. Beneckas buvo prisipažinęs, jog sukeitė ginklus. Pareigūnas aiškino, kad A. Korolkovą pažinojo iš matymo – jis kartais į komisariatą atveždavo sulaikytus asmenis.

„Byloje įrodyta, kad D. Beneckas tyčia, pasinaudodamas tarnybine padėtimi, padėjo A. Korolkovui išvengti baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu“, – pažymėjo apkaltinamąjį nuosprendį priėmęs teismas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (41)