Žmones apgaudinėjusiam A. Gricenkai teismai kol kas buvo gailestingi – nors ir paskirdavo laisvės atėmimo bausmes, bet jų vykdymą atidėdavo, o galop nutarė jam skirti tik baudas. Jas vyras, kaip pats sakė, moka iš nedidelės pašalpos.
Šią savaitę A. Gricenka vėl stojo prieš teismą – buvo atversta jau vienuolikta jam iškelta baudžiamoji byla. Šįkart nuo jo nukentėjo ne jo melagingais skelbimais susivilioję žmonės, o motina.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vyras, pasinaudojęs savo motinos elektroninės bankininkystės duomenimis, iš dviejų greitųjų kreditų bendrovių paėmė kreditų už beveik 1,9 tūks. eurų. Apie tai, kad yra prasiskolinusi, A. Gricenkos motina sužinojo tik tuomet, kai iš kredito bendrovių į namus ėmė plaukti laiškai su raginimais padengti įsiskolinimus.
Kodėl savo motinos vardu skolinosi pinigus, A. Gricenkai dar teks pasiaiškinti teisme, tačiau jo advokatas užsiminė, kad kaltinamasis kaltę visiškai pripažįsta ir sieks, jog byla būtų išnagrinėta supaprastinta tvarka. Taip jam trečdaliu sumažėtų bausmė, jeigu teismas jį pripažintų kaltu.
Tuo metu pats A. Gricenka nesiryžo paaiškinti, kodėl apgaudinėja žmones. „Šiandien blogai jaučiuosi“, – DELFI sakė jis.
Nagrinėjant baudžiamąsias bylas teisme A. Gricenka yra prisipažinęs, kad visos jo bėdos prasidėjo dėl nevaldomo pomėgio lankytis lošimo namuose – 2012-2013 m. jis kazino apsilankė net 295 kartus. Kai suprato, kad pateko į bėdą ir nesugebės atsikratyti potraukio lošti, vyras parašė prašymą daugiau neįleisti į lošimo namus.
Tačiau skolos, kurios atsirado dėl jo sukčiavimų, niekur nedingo – vyrui teks jas padengti.
Anksčiau A. Gricenka dirbo vienoje telekomunikacijų bendrovėje, todėl dažnai internete skelbdavo, kad gerokai pigiau nei parduotuvėse parduoda mobiliuosius telefonus. Jis taip pat buvo pasiūlęs nusipirkti išskirtinių telefono numerių.
Viena nukentėjusioji pareigūnams nurodė, kad internete rado skelbimą, kuriame buvo nurodyta, jog už 1,2 tūkst. litų (beveik 350 eurų) yra parduodamas mobiliojo ryšio telefonas „iPhone 5C Blue“.
„Kai paskambinau pardavėjui, jis pasakė, kad yra Vilniuje, todėl man telefoną į Klaipėdą galėtų perduoti per autobusų siuntų bendrovę, – sakė nukentėjusioji. – Norėjau įsitikinti, kad vaikinas nemeluoja, todėl paprašiau, kad atsiųstų telefono IMEI numerį. Jis sutiko – patikrinusi numerį supratau, kad telefonas nėra pririštas prie jokio tinklo. Pardavėjas man nurodė „Swedbank“ banko sąskaitos numerį, netrukus pervedžiau pinigus.“
Tačiau telefono klaipėdietė taip ir negavo – nurodytu laiku nuvykusi į autobusų stotį sužinojo, kad jai nėra jokio siuntinio. „Bandžiau skambinti pardavėjui, bet jis mano skambutį atmetė, o vėliau telefonas buvo išjungtas – supratau, kad esu apgauta“, – sakė mergina.
Ant A. Gricenkos kabliuko užkibo ir kita mergina: „Buvo pavogtas mano telefonas, todėl nusprendžiau nusipirkti naują. Ieškojau per skelbimus, nes ten žemesnės kainos. Radau skelbimą, kad telefonas parduodamas net tūkstančiu litų pigiau nei parduotuvėje, todėl nutariau nusipirkti. Su pardavėju susirašinėjau paštu „Facebook“. Vaikinas sakė, kad kaina mažesnė, nes aparatas atvežtas iš Amerikos, bet jam negalioja tarptautinė garantija. Aš juo pasitikėjau – pervedžiau pinigus, jis kitą dieną turėjo atsiųsti telefoną paštu. Bet jo negavau, o telefonas buvo išjungtas, todėl nutariau kreiptis į policiją.“
Panašiai nukentėjo ir daugiau žmonių. Vienas nukentėjusysis sakė, kad nesulaukęs telefono ne kartą A. Gricenkai skambino, bet šis į skambučius neatsiliepdavo, todėl siuntinėjo SMS žinutes, bet „pardavėjas“ jį piktybiškai ignoravo, į klausimus, kur telefonas, net neatsakinėjo.
„Pardavėjas A. Gricenka piktybiškai ir apgaulės būdu taip apgaudinėja pirkėjus, viliodamas iš jų pinigus, norėdamas pasipelnyti, jis naudojasi interneto skelbimų svetaine kaip priedanga – joje radau ne vieną šio asmens skelbimą tuo pačiu telefono numeriu, tačiau nurodant skirtingus miestus bei skirtingai parduodamas prekes“, – pareiškime policijai rašė nukentėjusysis.
Nuo A. Gricenkos nukentėjo ir žmonės, norėję turėti išskirtinius telefono numerius – jis skelbėsi, kad parduoda tel. numerius 866666666, 8611111111 ir 862222222.
„Gražių“ telefono numerių pirkti norėjęs vyras teisme pasakojo, kad sutarė juos nusipirkti ir kaip užstatą pervedė 500 Lt.
„Jis minėjo, kad yra „Omnitel“, „Bitės“ atstovas, dėl to gavo tokius numerius”, – sakė nukentėjusysis, taip ir negavęs išsvajotųjų numerių.
A. Gricenka teisme pripažindavo jam pateiktus kaltinimus – kartais teisindavosi, kad telefonų pirkėjams neišsiuntė, nes tuo metu dar nebuvo gavęs, o kartais tikindavo, jog aparatų net neketino išsiųsti.
„Gautus pinigus išleisdavau savo reikmėms, azartiniams lošimams“, – teisme sakė sukčius.