N. B. buvo kaltinamas tuo, kad savo tėviškėje Panevėžio rajone bei kitose vietose nuolat ieškojo archeologinių radinių, juos mainė su kitais vadinamaisiais „juodaisiais archeologais“, jų nuotraukas talpino vienoje interneto svetainėje, siūlydamas šiuos radinius pirkti ir dalį jų – ietigalį bei du pentinius kirvius 2012 m. gegužės 16 d. Klaipėdoje pardavė pirkėju apsimetusiam policijos pareigūnui.

Nors teismas kaltinamąjį dėl vienos jam inkriminuotos nusikalstamos veikos – nusikalstamu būdu įgyto turto įgijimo išteisino, valstybės kaltintojos prokurorės Virginijos Tilvikienės teigimu, teismo sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas, nes kaltinamasis nuteistas dėl kitų trijų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Nė karto iki šiol neteistam vyrui skirta 9 mėn. laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Per bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį nuteistasis privalo įsidarbinti arba registruotis Darbo biržoje bei be atsakingų institucijų leidimo neišvykti iš savo gyvenamosios vietos, praneša Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Kultūros paveldo departamento byloje pareikštas 1750 Lt civilinis ieškinys nenagrinėtas, nes radiniai – kultūros vertybės iš nuteistojo konfiskuotos ir grąžintos valstybei.

Išklausyti teismo nuosprendžio nuteistasis neatvyko.

Prokuratūra primena, kad pagal Lietuvos Respublikos įstatymus jos teritorijoje radus kultūros vertybes ar lobį, per savaitę nuo radinio dienos būtina apie tai pranešti policijai arba Kultūros paveldo departamentui. Už rastas kultūrines vertybes ir jų savanorišką atidavimą valstybei, įstatymu numatyta tvarka jų radėjui skiriamas finansinis atlygis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)