Vilniaus apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Antonis Mikulskis BNS sakė, jog sprendimas dėl tarnybinių nuobaudų minimiems pareigūnams dar nepriimtas, nes derinamas su profesine sąjunga.
Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo tarybos narys Vytautas Lamauskas sako, jog profsąjunga prašys, kad vadovas nesiimtų griežčiausių priemonių, būtų atsižvelgta į ilgus metus dirbančio pareigūno nuopelnus tarnybai iki didžiulį atgarsį sukėlusio įvykio, o pareigūnės – mažą patirtį.
Švenčionių pareigūnus, nuo kurių paspruko I. Molotkovas, taip pat Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoją Ernestą Jurkonį tarnybinėmis nuobaudomis bausti siūlo tarnybinį patikrinimą dėl incidento atlikusi Policijos departamento Imuniteto valdyba.
„Mes negalime siūlyti konkrečios nuobaudos, bet prašome atkreipti dėmesį, kas buvo prie štai, iki I. Molotkovo atvejo, tai pareigūnas su didele profesine patirtimi ir labai daug gerų darbų nuveikęs. Kartais skiriant nuobaudą žiūrima tik į konkretų atvejį, bet mes siūlome atsižvelgti ir į pareigūnų bendruomenės nuomonę. Aš esu nuvažiavę į Švenčionis, kalbėjęs su kolegomis, žinau, kad jie labai smarkiai palaiko tą žmogų“, – BNS sakė V. Lamauskas.
Pasak profesinės sąjungos atstovo, pagal teisės aktus, tarnybinės nuobaudos negali išvengti ir konfliktinę situaciją suvaldyti bandžiusi jauna pareigūnė, bet bus prašoma atsižvelgti į jos nedidelę darbo policijoje patirtį. Po tarnybinio patikrinimo bei ikiteisminio tyrimo pristatydami jų rezultatus tuomet nė metų tarnyboje neišdirbusios pareigūnės pastangas įkalbėti I. Molotkovą atiduoti ginklą gyrė tiek prokuroras Ramutis Jancevičius, tiek Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas, tiek ir sprendimus BNS komentavęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
Iš policijos automatą pagrobęs ir pabėgęs I. Molotkovas jau nubaustas - jam teismas vasario pradžioje skyrė 4 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, atliekant ją pataisos namuose.
Incidentas įvyko pernai lapkričio 19 dieną, kai du Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai po ilgų klaidžiojimų po sveikatos priežiūros įstaigas, esančias Vilniuje, vežė 1991 metais gimusį kaltinamąjį I. Molotkovą atgal į Švenčionių policijos areštinę, tačiau gavę papildomą užduotį užvažiavo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą.
Policijos pareigūnai trumpam išlipo iš automobilio, o I.Molotkovas pasinaudodamas esama situacija pagrobė automobilio priekyje paliktą automatinį ginklą su šovinių dėtuve. Policijos pareigūnė, priėjusi prie galinių mašinos durelių ir jas atidariusi, pamatė į save nukreiptą ginklą. Sulaikytasis reikalavo, kad policijos pareigūnė nekeltų sąmyšio ir sėstų į automobilį, grasino panaudoti ginklą. Netrukus prie automobilio priėjo ir kitas policijos pareigūnas, ir jam grasindamas ginklu I. Molotkovas pareikalavo sėstis į automobilį. Pareigūnė bandė nuraminti I. Molotkovą, o jos partneris netrukus pabėgo slėptis į komisariato pastatą. Paskui jį pasišalino ir policininkė.
Tuo metu I. Molotkovas, išlipęs iš automobilio per priekines duris, pabėgo. Kaltinamojo paieškai mestos didžiulės policijos pajėgos. Policijos duomenimis, tą vakarą bėglio ieškojo apie 3 tūkst. pareigūnų, pasitelktas pasieniečių sraigtasparnis, budėjo policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“. Jis po penkių valandų rastas savo namuose, vėliau buvo rastas ir pagrobtas ginklas.