Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Kauno apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Bylos duomenimis, nusikalstamas veikas kaltinamasis N. T. vykdė 2019-2020 metų laikotarpiu, būdamas vienos įmonės direktoriumi ir akcininku. Įtariama, kad N. T., siekdamas praturtėti, nuslėpė informaciją apie sunkią savo vadovaujamos įmonės finansinę padėtį. Kaltinamasis, sukūręs patikimo verslininko įvaizdį ir įmonės internetinį puslapį, laikotarpiu nuo 2019 metų gruodžio iki 2020 metų lapkričio, įmonės naudai apgaule įgijo svetimą didelės vertės turtą – beveik 380 000 eurų.

Tyrimo duomenimis, kaltinamasis įmonės vardu sudarinėjo sutartis, pagal kurias įmonė įsipareigojo įgyti ir fiziniams asmenims parduoti įvairų turtą – butus, namus, žemės sklypus, automobilius. Sudarant sutartis su pirkėjais N. T. pareikalaudavo iš jų avanso, tačiau pirkėjai vėliau negalėdavo įsigyti nei jiems pažadėto kilnojamo ar nekilnojamo turto, nei atgauti avansu sumokėtų pinigų. Remiantis byloje surinktais duomenimis, avansu N. T. gautos piniginės lėšos vidutiniškai buvo nuo poros tūkstančių eurų ir siekė iki daugiau nei 36 000 eurų.

Įtariama, kad veikdamas pagal tokią schemą N. T. įmonės vardu įsipareigojo įsigyti turto už 308 000 eurų vertę, nepaisydamas to, kad tokiam įsigijimui lėšų neturėjo. Surinkti duomenys rodo, kad numatyto įsigyti turto vertė 2019 metais buvo tris kartus didesnė už N. T. valdomos įmonės turimas lėšas.

Galimai piktnaudžiaudamas kitų asmenų pasitikėjimu, N. T. apgaule užvaldė svetimą turtą. Įtariama, kad 2020 metais kaltinamasis sudarė pirkimo-pardavimo sutartį dėl nekilnojamo turto objektų (žemės sklypo su jame esančiais statiniais), pagal kurią turėjo sumokėti 38 000 eurų, tačiau pardavėją suklaidino su turto perrašymo sutartimi, sutarto mokėjimo neatliko, o turto atgal negrąžino. Tokia pačia schema kaltinamasis galimai pasinaudojo dar du kartus, užvaldant turtą, kurio vertė 650 ir 32 000 eurų.

N. T. kaltinamas ir dėl galimai apgaulingai organizuotos jo valdomos įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymo. Dėl pažeistų buhalterinių teisės aktų reikalavimų nesilaikymo, tvarkant buhalterinę apskaitą laikotarpiu nuo 2019 metų iki 2020 metų pabaigos iš dalies negalima nustatyti įmonės veiklos, jos turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Kaltinimai N. T. pareikšti ir dėl jo paties žinioje buvusio turto pasisavinimo bei turto iššvaistymo. Įtariama, kad įmonės sąskaitoje buvusius pinigus N. T. išsigrynindavo, arba pervesdavo į savo arba kitų asmenų banko sąskaitas. N. T. galimai pasisavinta pinigų suma – daugiau nei 129 000 eurų, o jo žinioje buvusio iššvaistyto turto suma – 27 500 eurų.

N. T. kaltinimai dėl minėtų nusikalstamų veikų pareikšti pagal 5 baudžiamojo kodekso straipsnius. Didžiausia numatoma bausmė už šias veikas – laisvės atėmimas iki dešimties metų. Byloje taip pat pareikšti 39 nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai, kurių suma – beveik 314 000 eurų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją