Nors siekiant sutramdyti įsiaudrinusį ir nepaklūstantį pareigūno teisėtiems reikalavimas pažeidėją, elektroimpulsinis prietaisas naudojamas kaip kraštutinė priemonė, pareigūnai siekia nuolat lavinti turimus įgūdžius, praneša Kauno apskrities policija.

Kursų metu Kauno apskrities pareigūnai išbando elektroimpulsinio prietaiso naudojimą, inscenizuojant situacijas, kuomet agresyviai nusiteikęs asmuo pareigūnui grasina peiliu ar kitu pavojingu daiktu, bando bėgti. „Negalima taikytis į galvą, veidą, akis, lytinius organus. Nepatartina taikytis į stuburą. Rekomenduojama taikytis į užpakalinę dalį, šlaunį, nugarą, nes ten didžiausias raumenynas ir geriausias elektroimpulsinio prietaiso poveikis“, - apie „Taser“ naudojimą pasakoja Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus vyresnysis specialistas Egidijus Raudys.

Ankstesnės elektrošoko priemonės pirmiau paveikdavo tik sensorinius nervus ir sukeldavo tik fizinį skausmą, tad asmuo, turintis didelę skausmo toleranciją (narkomanas, žmogus patiriantis didelę psichologinę įtampą, išsitreniravęs, mokantis susikoncentruoti kovotojas), galėdavo poveikio ir nepajusti. Šiuo metu pareigūnų naudojamas prietaisas „Taser“ stimuliuoja sensorinius ir motorinius nervus elektriniais impulsais, panašiais į žmogaus organizmo nervų sistemos impulsus, tad prietaiso poveikis nepriklauso nuo skausmo pojūčio, jis veikia ir asmenis, toleruojančius skausmo jausmą.

Policijos pareigūnams mokymų metu suteikiamos ne tik teorinės žinios, bet sudaromos sąlygos įgytas žinias pritaikyti praktiškai bei stiprinti praktinius įgūdžius. „Teoriją pareigūnai mokosi nuotoliniu būdu, darbo vietoje, o atvykę į kursus – visą dieną dalyvauja praktiniuose užsiėmimuose. Anksčiau teorija užimdavo didžiąją dalį dienos ir praktikai skiriant vos valandą“, - teigia Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus vyresnysis specialistas Marius Gvildys.

„Nuo šių metų pradžios Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės pareigūnams elektroimpulsinį prietaisą „Taser“ tarnybos metu teko panaudoti daugiau nei 50 kartų. Dažniausiai jis naudojamas, kuomet nevykdomi teisėti pareigūnų nurodymai, kai asmuo grasina susižaloti pats arba aktyviais veiksmais grasina sužaloti kitą asmenį, pareigūną. Žinoma, kartais užtenka tik įspėjimo apie gresiantį specialiosios priemonės panaudojimą ir asmuo paklūsta teisėtiems pareigūnų reikalavimams“, - kalbėdamas apie pareigūnų patirtį naudojant elektroimpulsinį prietaisą „Taser“, teigia Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės vadas Gintaras Gatulis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (16)