„Paskutiniu metu pastebime tendenciją, kad apyvartoje pradėjo cirkuliuoti padirbti eurai – 50 eurų nominalo. Dažniausiai juos gauname po inkasacijos, kai surenkami iš įvairių taškų pinigai“, - sako Kauno policijos vadovas Darius Žukauskas.

Jei kyla įtarimas, kad kupiūra gali būti padirbta, galima tai nesunkiai patikrinti.

„Yra paprastas ir visiems žmonėms prieinamas būdas pasitikrinti pinigą. Dauguma tų kupiūrų, kurias pastebime paplitusias Lietuvoje, tame tarpe ir Kaune, be ypatingų žinių galime nustatyti jis geras ar blogas. Yra vienas požymis, ne iki galo padarytas dalykas. Tikrame banknote viršutinis numeris yra juodos spalvos, o netikrame – rudos spalvos. Šiaip jie neblogos kokybės“, - sako Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

Dažniausiai pateikia ten, kur nėra pinigų tikrinimo aparatų - turguose, kioskuose. Manoma, kad šie pinigai padirbti ne Lietuvoje, o užsienyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (20)