Pasiūlė realias laisvės atėmimo bausmes

Nei A. Stašaitis, nei S. Pilvelis teismo proceso metu savo kaltės nepripažino ir bylą vadino sufabrikuota.

Tačiau prokurorai įsitikinę, kad per dvejus metus, kol byla nagrinėjama teisme, kaltinamųjų kaltė pilnai įrodyta. A. Stašaitį, kuris įvardijamas nusikalstamos veikos iniciatoriumi ir organizatoriumi, už grotų siūloma siųsti 4 metams. S. Pilvelį prokurorai prašo įkalinti 3 metams. Taip pat prokuratūra siekia, kad abu kaltinamieji solidariai padengtų žalą – beveik 14 mln. Lt.

A. Stašaičio advokatas pareiškė, kad jo ginamasis niekada nebuvo atsakingas už draugijos finansus – visi finansiniai reikalai esą buvo kontroliuojami S. Pilvelio. Be to, esą visus sprendimus dėl akcijų paketų įsigijimo priėmė ne asmeniškai A. Stašaitis, o draugijos valdyba.

Įstrigo verslas

A. Stašaitis išgirdęs, kokią bausmę siūlo prokurorė, nustebo.

„Kaip aš galiu vertinti bausmę, jei nieko nusikalstamo nepadariau? Aš buvau atsakingas už ūkinę veiklą, todėl buvau aktyvesnis už kitus valdybos narius. Tačiau ar tai nusikaltimas?“, - klausė A. Stašaitis.

Verslininkas teigė, kad yra suinteresuotas kuo greičiau baigti bylos nagrinėjimą, nes dėl teisminių ginčų jau keletą metų areštuotas jo turtas.

„Turiu mokėti mokesčius, milijoninės paskolos paimtos, tačiau nieko su savo turtu daryti negaliu“, - skundėsi A. Stašaitis. Jis teigė, kad turi žemės Elektrėnuose, Birštone, Druskininkuose, tačiau dėl teismo sankcijų jokios veiklos vykdyti negali.

Planuojama, kad kitame teismo posėdyje A. Stašaičiui bus suteiktas paskutinis žodis ir paskelbta data, kada bus skelbiamas nuosprendis.

Iššvaistė 14 mln. Lt

DELFI primena, kad buvęs (2002-2006 m.) Lietuvos invalidų sporto draugijos direktorius Stasys Pilvelis ir buvęs (2001-2006 m.) šios draugijos valdybos pirmininko pavaduotojas-viceprezidentas Arvydas Stašaitis kaltinami prieš daugiau nei dešimtmetį iššvaistę daugiau nei 13,7 mln. Lt draugijos turto.

Tyrėjai teigia išaiškinę buvusių draugijos vadovų sukurtą nusikalstamą paramos panaudojimo schemą, kai gautos lėšos buvo iššvaistytos.

Atskleista, kad neįgaliųjų sportą rėmusių Lietuvos bendrovių pinigais buvo perkamos minėtos draugijos narių ar su jais susijusių asmenų valdomos nuostolingai veikiančios įmonės. Už neįgaliųjų paramą perkamų įmonių akcijų kainos būdavo žymiai didesnės, nei tikroji jų vertė, o tokių įmonių veikla neturėjo jokių sąsajų su Lietuvos invalidų sporto draugijos veikla.

Beje, teisiamųjų advokatai ketvirtadienį teismui pateikė prašymą dar kartą įvertinti, kiek 2003 metais buvo vertos įmonių akcijos, tačiau šis prašymas buvo atmestas.

Prokuratūra siekia įrodyti, kad A. Stašaitis ir S. Pilvelis įtikino draugijos valdybos prezidentą ir jos narius priimti neteisėtus sprendimus, nupirkti 5 įmonių akcijas ir už jas sumokėti paramai skirtomis lėšomis. Tyrimo metu išaiškinta, kad per ketverius metus buvo iššvaistyta daugiau nei 13,7 mln. Lt draugijos gautų paramos lėšų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)