Įtariama, kad Marijampolės pataisos namuose būrio viršininku dirbęs pareigūnas įkalintiems asmenims tiekė mobiliuosius telefonus, SIM korteles, interneto modemus, anabolinius steroidus ir kitus daiktus, praneša Kalėjimų departamentas.

Uždraustų daiktų „tiekėjas“ susektas, kai Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai aiškinosi, kokiu būdu Marijampolės pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji įgyja jiems turėti draudžiamų daiktų.

Tyrimo metu gauta informacijos, kad nuteistiesiems talkina pataisos namų darbuotojas. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos pareigūnai nustatė, kad pataisos įstaigos pareigūnas už atlygį vienam iš nuteistųjų atneša draudžiamų daiktų. Minėtas nuteistasis į nusikalstamą veiką įtraukė ir laisvėje esančius savo artimuosius, kurie, kaip įtariama, perduodavo draudžiamus daiktus pareigūnui ir sumokėdavo už „paslaugas“.

Gavę duomenų apie per darbuotoją siunčiamus nuteistiesiems skirtus daiktus, Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai ėmėsi veiksmų nusikalstamai veikai užkardyti. Ikiteisminio tyrimo metu atliktos kratos pareigūno bei galimų jo bendrininkų gyvenamosiose vietose. Pareigūno gyvenamojoje vietoje aptikti galimai nuteistiesiems perduoti skirti daiktai – 5 mobiliojo ryšio telefonai, SIM kortelės bei, kaip įtariama, anaboliniai steroidai.

Kitų procesinių veiksmų metu paimti pareigūnui siųsti ir nuteistuosius turėję pasiekti daiktai – didelis kiekis mobiliojo ryšio telefonų, jų priedų, interneto modemų, maisto papildų sportuojantiems bei 1 500 eurų, kurie galimai buvo skirti pareigūnui kaip atlygis už „darbą“.

Marijampolės pataisos namų pareigūnas sulaikytas 48 val. Jam pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Už tai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.

„Šia Kriminalinės žvalgybos valdybos atlikta operacija siunčiame labai aiškią žinią, kad nebus toleruojami jokie piktnaudžiavimai ir principingai reaguosime į kiekvieną atvejį, kai pareigūnai gundysis pasipelnyti iš neteisėtos veiklos. Norime paraginti mūsų darbuotojus būti nepakantiems korupcijai ir užtikriname, kad imsimės visų priemonių sąžiningai dirbantiems apsaugoti nuo galimo nusikalstamo poveikio“, – sako Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (56)