Menininkas abejojo, kad Merkurijumi susidomėjo meno gerbėjai, sakė, kad gal greičiau „metalistai“.

50 tūkst. litų įvertinta skulptūra sukurta 1982-1983 metais, Kauno savivaldybės užsakymu. Vienas Merkurijaus liejinys puošė tuomet Laisvės alėjoje pastatyto prekybos centro „Merkurijus“ kavinę, kitas – kino teatro „Santaka“ kiemelį.

„Kino teatro pasatus grąžinus Bažnyčiai, skulptūrėlė buvo perkelta į miesto sodą – Kauno muzikinio teatro kiemelio fontaną“, - prisiminė skulptorius J.Ruzgas.

Teatras taip pat ne kartą kentėjęs nuo metalo vagių. Anot Kauno muzikinio teatro direktoriaus Benjamino Želvio, nuo muzikinio teatro ilgapirščiai buvo nuplėšę net variu dengtą parapetą.

„Tokių dalykų supirkėjai vykdo tokį pat nusikaltimą, nes skatina vagystes“, - įsitikinęs B.Želvys.

Miestą puošęs skulptoriaus J. Ruzgos kūrinys – pirmoji jo skulptūra, į kurią kėsinosi vagys. „Prieš kelerius metus Kaune buvo pavogtos kompozitorių Kipro Petrausko ir Česlovo Sasnausko skulptūros. Jau buvo pradėtos kurti naujos, tačiau po pusmetį trukusių paieškų teisėtvarkininkams pavyko jas rasti“, - DELFI sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vadovo pavaduotojas Zenonas Girčys.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją