Šiuo metu laukiama tebelaukiama šios ekspertizės išvadų, moteriai pritaikyta su laisvės ribojimu nesusijusi kardomoji priemonė.
Kaip Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Raštutytė, šių metų sausio 24 d. Šiaulių apylinkės teismas patenkino ikiteisminį tyrimą dėl naujagimio nužudymo kuruojanti prokurorė prašymą skirti įtariamajai psichikos sveikatos būklės ekspertizę.
„Asmens psichikos sveikatos būklės įvertinimas yra skiriamas tais atvejais, kai įtariama esant asmens psichikos ir elgesio sutrikimų. Šiuo atveju, įvertinus turimus duomenis, buvo pagrindas manyti, kad įtariamoji galimai nusikalstamos veikos darymo metu dėl psichikos sutrikimo negalėjo pilnai suvokti savo veiksmų esmės ir juos valdyti. Asmens psichikos būklės įvertinimas bei gebėjimo suvokti savo veiksmų pavojingumą nustatymas yra specialių žinių reikalaujantis klausimas, todėl buvo kreiptasi į atitinkamos srities ekspertus-specialistus, prašant įvertinti įtariamosios sveikatos būklę ir pateikti išvadą“, – teigė prokuratūros atstovė.
Anot V. Raštutytės, ekspertų išvados dėl įtariamosios psichikos būklės prokuratūra dar nėra gavusi.
24-erių įtariamoji sausį buvo paguldyta į gydymo įstaigą. Pasak prokuratūros atstovės, moteriai šiuo metu paskirta su laisvės ribojimu nesusijusi kardomoji priemonė, tačiau kokia tai priemonė, neatskleidžiama.
ELTA primena, kad šių metų sausio 4 d., apie 4 val. 13 min., Šiauliuose, bute, rastas mirusio naujagimio (gim. 2022 m.) kūnas bei susižalojusi jo motina, kuri tada buvo išvežta į ligoninę.
Vėliau pranešta apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl savo artimojo ar šeimos nario nužudymo. Įtarimai pareikšti naujagimio motinai. Moteris, kaip Eltai patvirtino prokuratūros atstovė V. Raštutytė, įvykio metu nebuvo apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Šiaulių apygardos prokuratūra anksčiau informavo, kad ikiteisminiame tyrime buvo gauta specialisto išvada, kurioje nurodyta, kad kūdikio kūnelyje sužalojimų nenustatyta, kūdikis mirė, prigėręs vandens.
Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kad nužudė savo artimąjį giminaitį ar šeimos narį, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.