Ikiteisminis tyrimas šioje byloje pradėtas, kai 2016 metų rudenį namuose buvo užpultas ir apiplėštas vienas pasiturintis panevėžietis. Stipriai sumuštas vyras atsidūrė ligoninėje, o medikai apie tai pranešė policijai. Kriminalistams nukentėjusysis atskleidė, į kokią nepavydėtiną situaciją yra patekęs.
Per skelbimus televizijoje minėtas panevėžietis ieškodavo pažinčių. Taip prieš kelerius metus jis susipažino su marijampoliečiu M. E. Įtariama, kad po kelių susitikimų pastarasis ėmė panevėžiečiui grasinti, kad paviešins apie jų santykius ir reikalauti už tylėjimą mokėti pinigus. Nukentėjusiojo teigimu, per porą metų M. E. jis yra sumokėjęs daugiau nei 9 tūkst. eurų.
Pernai rudenį per TV skelbimus panevėžietis susipažino su kitu vyru ir pasikvietė į savo namus. Ten nepažįstamasis jį užpuolė. Į namą atskubėjo ir keli jo sėbrai. Auką jie mušė, reikalavo pasakyti, kur laikomi pinigai. Iš nukentėjusiojo namų plėšikai pagrobė 32 tūkst. eurų bei dar 57 tūkst. eurų vertės turto – nuo brangių alkoholinių gėrimų ir kvepalų iki drabužių ir papuošalų, praneša Generalinė prokuratūra.
Dėl apiplėšimo bei turto prievartavimo ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos 2-ojo nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras P. Jasiukaitis.
Kaltinimai dėl plėšimo šioje byloje pateikti dviem vyrams – 35 metų marijampoliečiui M. E. bei 32 metų jonaviškiui M. Z. Marijampolietis taip pat kaltinamas ir turto prievartavimu. Manoma, kad panevėžiečio apiplėšime dalyvavo ir daugiau asmenų, tačiau jų tyrimo metu nustatyti nepavyko.
Bylą į Panevėžio miesto apylinkės teismą perdavusio nagrinėti prokuroro P. Jasiukaičio nuomone, nusikaltėliai auką pasirinko neatsitiktinai – jie greičiausiai tikėjosi, kad bijodamas viešumo, panevėžietis apie turto prievartavimą ir apiplėšimą teisėsaugai nepraneš.
Prokuroro teigimu, sėkmingai išaiškinti šiuos nusikaltimus padėjo kruopštus ir intensyvus policijos tyrėjų darbas. Be to, tirdami šiuos nusikaltimus, panevėžiečiai policijos bei prokuratūros pareigūnai išsiaiškino, kad ruošiamasi analogiškam apiplėšimui Klaipėdoje. Todėl abu kaltinamieji uostamiestyje buvo sulaikyti su įkalčiais ir jau yra nuteisti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis.
Už apiplėšimą įsibrovus į patalpą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 7 metų, o už didelės vertės turto prievartavimą – nelaisvę iki 8 metų.