Nustatyta, kad 2023 m. gegužės 28 d. D. Ž. Kauno rajone, kelyje Vandžiogala-Preišiogalėlė-Jonava, vairavo automobilį „Audi A6“ būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, nes alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas 2,63 promilių neblaivumas. Taip pat, D. Ž. vengė atlikti teismo skirtą baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą naudotis vairuotojo teisėmis penkerius metus, kuri buvo paskirta 2022 m. gruodžio 20 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu.

D. Ž., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, buvo nurodęs, jog automobilį „Audi A6“ buvo nusipirkęs vos prieš dieną (2023 m. gegužės 27 d.) iš jam nepažįstamo asmens ir jo neregistravo. Asmens teigimu, sekančią dieną užkūrus automobilį jis pradėjo „dūminti“, dėl ko D. Ž. susierzino ir su kaimynu pradėjo vartoti alkoholį, o automobilį nusprendė parduoti. Iš pradžių asmuo teigė, jog surado automobiliui pirkėją, o jis, testuodamas automobilį, jo nesuvaldė, įvažiavo į griovį ir pabėgo, tačiau papildomos paklausos metu D. Ž. tokius parodymus paneigė. Papildomos apklausos metu vyras prisipažino, jog automobilį vairavo pats, nes susipyko su kaimynėmis, kurios jam iškvietė policiją, o jis, nenorėdamas susidurti su pareigūnais, nusprendė išvažiuoti.

Atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pobūdį ir valstybės Baudžiamojo kodekso 68 straipsniu siekiamus tikslus – padidinti saugumą kelyje ir užkirsti kelią neblaiviems vairuotojams dalyvauti eisme, teismas konstatavo, kad kaltinamajam skirtina baudžiamojo poveikio priemonė – uždraudimas naudotis teise vairuoti transporto priemones. Nustatydamas draudimo naudotis vairuotojo teisėmis terminą, teismas atsižvelgė į tai, kad automobilį kaltinamasis vairavo būdamas sunkaus girtumo laipsnio ir neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones. Be to, nors kaltinamasis prisipažino ir gailėjosi dėl padarytų nusikalstamų veikų, jis šeštą kartą teisiamas už transporto priemonių vairavimą esant neblaiviam ir baustas administracine tvarka.

Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu D. Ž. pripažintas kaltu dėl transporto priemonių vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo (BK 2811 str. 1 d.) ir vengimo atlikti baudžiamojo poveikio priemones (BK 243 str.). D. Ž. paskirta subendrinta 60 parų arešto bausmė, o subendrinus su paskutine bausme jam skirta galutinė subendrinta bausmė – 12 mėnesių laisvės atėmimas, jo vykdymą atidedant 3 metų laikotarpiui ir skirta 2500 eurų bauda. D. Ž. taip pat įpareigotas tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje, neišeiti iš namų nuo 23.00 iki 06.00 jei tai nesusiję su darbu arba mokymusi, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir per 6 mėnesius sudalyvauti elgesio pataisos programoje. Jam taip pat atimta teisė vairuoti transporto priemones 7 metams ir konfiskuotas automobilis „Audi A6“.

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo šio dokumento nuorašo gavimo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Kaltinamajam šia teise nepasinaudojus, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja, o įsiteisėjęs teismo baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją