„Tyrėjas manęs klausė, su kokia organizuota gauja susidėjau, juk narkotikais galėjau visus pataisos namus aprūpinti, tačiau siuntinys iš tikrųjų buvo skirtas man asmeniškai“, – prisipažino 21 metų K. Mikalajūnas.
Narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis vaikinas nesuspėjo pasinaudoti – kai siuntinys pasiekė Vilnių, jį sulaikė muitininkai. Dabar K. Mikalajūnui už neteisėtą disponavimą labai dideliu psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabanda gresia įkalinimas iki 15 metų.
Ukmergiškiui iškeltą baudžiamąją bylą penktadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos teismo teisėjas Pavelas Frolovas.
Valstybinį kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Songaila teisme pagarsino, kad K. Mikalajūnas dar 2012-ųjų gruodį, tiksliai tyrimo metu nenustatytą dieną, internetu užsisakė stipraus sintetinio kanabinoido „AM 2201”, kuris 2013-ųjų sausio 9-ąją buvo atsiųstas iš Kinijos.
Nustatyta, kad K. Mikalajūnui buvo atsiųsta 998 g miltelių, kuriuose buvo 780 g sintetinio kanabinoido. Be to, siuntinyje buvo įdėta penkiolika popieriaus gabalėlių, pagamintų iš metamfetamino.
Už siuntinį atsiskaitė K. Mikalajūno pažįstama mergina – kilogramas psichotropinių medžiagų kainavo vos 500 JAV dolerių (1,2 tūkst. Lt).
K. Mikalajūnas nepripažįsta jam pateiktų kaltinimų, tačiau savo poziciją teisme žadėjo išsakyti po visų liudytojų apklausos.
„Maniau, kad šias medžiagas siunčiausi legaliai – puslapyje, kuriame jas pirkau, buvo parašyta, jog jos nėra draudžiamos“, – po posėdžio aiškino kaltinamasis.
Kad atsisiųsti milteliai Lietuvoje nuo 2011-ųjų yra priskiriami psichotropinėms medžiagoms, K. Mikalajūnas teigė sužinojęs tik prasidėjus ikiteisminiam tyrimui.
„Iki šiol tame puslapyje, kuriame pirkau, yra parašyta, kad šios medžiagos yra legalios – tyrėjui siūliau atlikti eksperimentą, parašyti laišką pardavėjui, bet niekas į tai neregavo“, – teisinosi ukmergiškis.
Jis neslėpė, kad kvaišalus užsisakė dar kalėdamas Pravieniškių pataisos namuose.
„Ten daug kas turi kompiuterius ir veikiantį internetą – pas bet ką gali paprašyti pasinaudoti ir kompiuteriu, ir telefonu“, – aiškino K. Mikalajūnas.
Tuo metu kaltinamojo gynėjas Vytenis Dziegoraitis teigė, kad dėl Kinijoje parduodamų psichotropinių medžiagų nemalonumų turėjo ir kiti pirkėjai – internete yra net sukurtas puslapis, kuriame kvaišalus pirkę pirkėjai skundžiasi pardavėjo apgaule.
„K. Mikalajūnas apie tai sužinojo tik jau prasidėjus tyrimui“, – sakė advokatas.
„Jeigu būčiau žinojęs, kad šios medžiagos draudžiamos Lietuvoje, tikrai jų nebūčiau siuntęsis – ką, aš kvailas, kad taip rizikuočiau“, – prisipažino šiuo metu laisvėje esantis K. Mikalajūnas. Beje, jis iš įkalinimo įstaigos buvo paleistas po narkotikų užsakymo: teismas nutarė, kad kalinys vertas pasitikėjimo ir neatliktą 10 mėnesių bausmę gali atlikti laisvėje.