Baudžiamosios bylos duomenimis, kaltinamasis, atliekantis bausmę įkalinimo įstaigoje, nuo 2023 m. gruodžio užmezgė netarnybinius draugiškus santykius su buvusia Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių antrojo kalėjimo Saugumo valdymo skyriaus vyresniąją specialiste. Įtariama, jog nuteistasis santykius su pareigūne palaikė, siekdamas ją sukurstyti atlikti nusikalstamus veiksmus.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius, o tyrimą atliko Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nuteistasis įkalbėjo pareigūnę už atlygį į įkalinimo įstaigą įnešti ir perduoti draudžiamų turėti daiktų.
Kaltinamasis nuo 2023 m. gruodžio iki 2024 m. birželio per kitus asmenis organizavo labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų ir mobilaus ryšio telefonų įgijimą laisvėje. Moteris juos laikė paslėptus savo namuose, kol aptiko Kriminalinės žvalgybos pareigūnai. Nustatyta, kad ji neteisėtai įgijo ir laikė labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų.
Įtariama, kad pareigūnė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdama asmeninės naudos sau ir šiuo metu laisvės atėmimo nuteistajam, dėl to buvo padaryta didelė neturtinė žala Lietuvos valstybei ir Lietuvos kalėjimų tarnybai.
Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą numato baudą arba areštą iki septynerių metų, o už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ar disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu – laisvės atėmimo bausmę nuo dešimties iki penkiolikos metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.