Prokuratūros išplatintame pranešime nurodoma, kad apeliaciniu skundu ilgai nuo teisėsaugos besislapsčiusį Panevėžio gyventoją buvo prašoma išteisinti, tačiau teismas paliko galioti pirmos instancijos praėjusių metų sausį priimtą nuosprendį, kuomet jam buvo skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmę.
Baudžiamosios bylos duomenimis, 2010 metais panevėžietis kartu su dar dviem organizuotos grupės nariais sutarė turimu burlaiviu iš Pietų Amerikos į Ispaniją neteisėtai atgabenti labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – kokaino, turėdami tikslą jį platinti.
Tų pačių metų birželį du organizuotos grupės nariai jachta iš Karibų jūroje esančios Sent Lusijos salos atplaukė į sutartą vietą atviruose vandenyse, kur motorine valtimi priplaukęs panevėžietis į burlaivį atgabeno ir perkrovė 385 kilogramų miltelių, kuriuose buvo ne mažiau kaip 306 kilogramų kokaino.
Narkotikai buvo paslėpti jachtos gėlo vandens cisternoje. Šiuo laivu plaukusius ir neteisėtai kokainą gabenusius Panevėžio gyventojo bendrininkus tarptautiniuose vandenyse sulaikė Prancūzijos muitinės pakrančių apsaugos pareigūnai. Už šį nusikaltimą 2012 metais jie buvo nuteisti Prancūzijos teismo.
Pasak prokuratūros, 2014 metais Ispanijos civilinės gvardijos pareigūnai vienoje šios šalies provincijoje patikrino pramoniniame sandėlyje stovėjusį mikroautobusą. Tarp dėžių su vaisiais bei daržovėmis pareigūnai aptiko labai didelį kiekį narkotinės medžiagos – beveik 760 kilogramų kanapių dervos.
Paaiškėjo, kad šios narkotinės medžiagos įgijimą bei gabenimą iš Ispanijos į Rusiją organizavo tas pats panevėžietis kartu su kitais organizuotos grupės nariais.
Bylos duomenimis, Panevėžio gyventojas organizavo ir koordinavo organizuotos grupės narių veiksmus, skyrė pinigų kanapių dervai neteisėtai įgyti ir gabenti, rūpinosi grupės narių gyvenimu Ispanijoje. Šeši organizuotos grupės nariai 2015 metais už šį nusikaltimą buvo nuteisti Ispanijoje.
Panevėžietis vienoje Lietuvos sanatorijoje buvo sulaikytas 2021 metų sausį. Atlikdami kratą jo kambaryje, pareigūnai rado du švirkštus su psichotropine medžiaga, kurią jis neteisėtai laikė be tikslo platinti.
Tęsiant tyrimą, krata buvo atlikta ir jo tuometinėje gyvenamojoje vietoje Panevėžyje, kur pareigūnai rado suklastotą asmens tapatybės kortelę bei kitus dokumentus, kurie buvo išduoti remiantis šios tapatybės kortelės duomenimis.
Panevėžio apygardos teismas už veikimą organizuotoje grupėje, neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, turint tikslą jas platinti, naudojimąsi suklastotu dokumentu bei neteisėtą psichotropinių medžiagų laikymą be tikslo jas platinti vyrui skyrė galutinę 13 metų laisvės atėmimo bausmę.
Apeliacinis teismas bausmės dydžio nepakeitė, pranešė prokuratūra.