Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Panevėžio miesto bei rajono policijos komisariato tyrėjai, vadovaujant Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorui P. Jasiukaičiui.

Prokuratūra informavo, kad teisėtvarkos pareigūnų akiratyje kaltinamasis L. L. atsidūrė 2021 metų rudenį. Spalį išsinuomavęs iš vienos bendrovės automobilį „Toyota Prius“ ir pradėjęs dirbti pavežėju, netrukus – lapkričio 7 dieną – jis pranešė policijai, kad šis automobilis pavogtas. Ir pareigūnams, ir automobilį išnuomavusios bendrovės vadovui L. L. teigė, kad automobilis buvo pavogtas, kai jį neužrakintą paliko daugiabučio, kuriame gyvena, kieme.

Tuo metu minėta transporto priemonė jau buvo surasta kitame Panevėžio mikrorajone, palikta gatvėje po autoįvykio. Iš pradžių teigęs, kad „Toyota“ buvo pavogta, atliekant ikiteisminį tyrimą L. L. prisipažino, kad melagingai pranešė apie nusikaltimą, kurio iš tiesų nebuvo, o automobilis apgadintas per jo paties padarytą avariją.

Įvykdė daugybę vagysčių

Vėliau Panevėžyje įsikūrusių prekybos centrų atstovai ėmė masiškai kreiptis į policiją dėl vagysčių. Prekybos vietoje pasigedus brangių alkoholinių gėrimų, įrankių ar buitinės technikos ir peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kamerų įrašus, neretai paaiškėdavo, kad juos slapta iš parduotuvės nesusimokėjęs išsinešdavo L. L.

Dabar į teismą atiduotose baudžiamosiose bylose L. L. pateikti kaltinimai nuo 2022 metų gegužės iki 2023 metų sausio vidurio įvykdžius 22 vagystes, o bendras padarytas nuostolis siekia beveik 4 tūkst. 700 eurų.

Daugiausia buvo vagiami brangūs alkoholiniai gėrimai, tačiau vieną kartą vagies grobiu tapo prekybos centre ant lentynos moters pamiršta piniginė su 400 eurų, kitąkart – beveik 80 momentinių loterijų bilietų. Vėliau L. L. vogtas prekes parduodavo už mažesnę kainą, kartais – tiesiog gatvėje sutiktiems praeiviams.

Vagystės – pragyvenimo šaltinis

Pasak šiems ikiteisminiams tyrimams vadovavusio prokuroro P. Jasiukaičio, savo kaltę L. L. pripažįsta visiškai. „Kaltinamasis teigia, kad vagystės – jo pragyvenimo šaltinis, nes jis neturi darbo ir negauna jokių pajamų“, – sakė prokuroras.

Baudžiamojo kodekso 235 straipsnis numato, kad tas, kas pateikė melagingą skundą, pareiškimą, pranešimą apie nusikalstamą veiką arba davė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas ar nukentėjęs asmuo, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas pagrobė nedidelės vertės svetimą turtą (BK 178 str. 4 d.), padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)