Septyniolikmetis vienos Panevėžio gimnazijos moksleivis buvo nužudytas 2017 metų gruodžio 10-osios vakarą S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu į krūtinės ląstą, praneša prokuratūra.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų grupė, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.
Nors jaunuolio kūnas buvo rastas ne nuošalioje vietoje, o šalia daugiabučių namų, iškart buvo iškviesta policija, „karštais pėdsakais“ įtariamojo nustatyti nepavyko. Sudaryta tyrimo grupė intensyviai dirbo beveik pusmetį, kol buvo sulaikytas įtariamasis, tuo metu dar nepilnametis T. J.
Jaunuolio nužudymo ikiteisminis tyrimas vyko beveik dvejus metus. Per tą laiką buvo apklausta daugiau nei 120 liudytojų (iš jų didelė dalis – nepilnamečiai), skirtos užduotys bei ekspertizės, kurių atlikimas užtruko pakankamai ilgai. Bylos medžiagą sudaro daugiau nei 22 tomų.
Įtariamasis pasinaudojo savo teise ir viso ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymus atsisakė.
Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.
DELFI primena, kad gūdų 2017-ųjų gruodžio 10-osios vakarą į policiją skambinę žmonės nurodė, kad daugiabučio kieme rastas jaunuolis su durtine žaizda kakle.
Į įvykio vietą atskubėję medikai konstatavo, kad paauglys jau miręs. Jaunuoliui buvo vos 17-ka, jis mokėsi vienoje Panevėžio gimnazijų.
Nužudytas gimnazijos moksleivis policijai žinomas nebuvo, jis anksčiau nebaustas ir neteistas.
„Įvykio vietoje dirbo kriminalistai, medicinos ekspertas, kol kas mirties priežasties išvadų nėra. Jaunuolio asmenybė nustatyta. Pirminėmis žiniomis, jaunuolis nėra policijai gerai žinomas ar teistas“, – tuomet DELFI sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Rasa Galkauskienė.
Apie įtariamuosius teisėsauga neskelbė, mat informacija galėjo pakenkti vykdomam tyrimui.
„Kol kas nieko, ką galime viešinti, džiaugtis ir pasakoti. Neseniai kalbėjausi su tyrimui vadovaujančiu prokuroru – vyksta darbas, byla nėra užmiršta. Dirbame, bet kol kas nieko viešinti negalime“, – kovo pradžioje nekonkretizavo prokuratūros atstovė spaudai Rasa Stundžienė.
Nužudymo vietoje kelias dienas po įvykio dirbo pareigūnai, šukavo aplinkines vietoves – ieškojo bet ko, kas padėtų tyrimo eigai. Į paieškas kibo ir panevėžiečiai.
Mirtinai sužalotą paauglį gimnazijos, kurioje jis mokėsi, direktorė apibūdino kaip gerą mokinį, neturėjusį lankomumo ar pažangumo problemų.
„Jam nereikėjo socialinės ar psichologinės pagalbos. Jis buvo doras, geras, sąžiningas. Mokytojai prisiminė, kad dar praėjusią savaitę (2017-ųjų gruodžio pradžioje – aut. past) jie kartu ėjo į globos namus, nešė labdarą. Juk ne kiekvienas paauglys skiria laiką padėti pagyvenusiems seneliams... Tai buvo vaikas, kuris dalijo save ir kitiems, ir be galo mylėjo gyvenimą pats. Jis labai gerbė aplinkinius – ir suaugusius, ir bendraamžius“, – tik po nužudymo nurodė gimnazijos vadovė.
Ir kovo pradžioje ji tikino, kad miestas ir mokykla dar nepamiršo gimnazisto. „Kaip mokykla gali pamiršti šį skaudų atsitikimą. Mokiniai dar ir dabar prisideda buvusį klasioką, draugą – tuo labiau, kad jis buvo geras draugas. Bet mes daugiau informacijos neturime“, – sakė direktorė.