Penktadienio naktį Kapčiamiesčio pasienio užkardos pareigūnų, stebėjusių Nemunu einantį valstybės sienos su Baltarusija ruožą, dėmesį patraukė įtartinas objektas upėje.

Apie tai buvo informuota pasienio sargybos komanda. Ji nuvyko į nustatytą vietą. Į vandenį nuleidę tarnybinę motorinę valtį, VSAT pareigūnai ištraukė du plokščius keturkampius ryšulius.

Parvežę radinį į Kapčiamiesčio užkardą, pasieniečiai išsiaiškino jo turinį. Suskaičiavus paaiškėjo, kad agroplėvele aptrauktuose ryšuliuose buvo 1 680 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Prie šio krovinio, kad patogiau būtų gabenti, buvo pritvirtintos savadarbės petnešos.

Kontrabandinės cigaretės, kaip bešeimininkis turtas, laikinai saugomos Kapčiamiesčio pasienio užkardoje.

Nemunui iš Baltarusijos įtekėjus į Lietuvą, 17 kilometrų juo eina abiejų valstybių siena.

Rūkalų kroviniai nuleidžiami į Nemuną Baltarusijos pusėje tikintis, kad srovė juos sėkmingai atneš iki Lietuvos krantų ar į jos gilumą. Čia veikiančių kontrabandininkų tikslas – kuo skubiau cigaretes ištraukti iš upės ir nepastebėtiems jas išgabenti sausuma.

Šaltuoju metų laiku kontrabandininkai renkasi nekart išbandytą metodą – rūkalų plaustus bandoma užmaskuoti ir padaryti panašius į plaukiančias ledo lytis. Jie apvyniojami balta (skaidria) polietileno plėvele arba medicinine marle, apkraunami sušalusiu sniegu, ledu bei purvu, o plūdrumui reguliuoti parenkamos įvairios statybinės medžiagos – plytos, betoniniai blokeliai, šaligatvio trinkelės. Neretai prie šių kontrabandininkų „plaustų“ būna pritvirtinti GPS siųstuvai ir nuotolinio valdymo skambučiai.

Vėlyvą pavasarį ar vasarą toks kontrabandos iš Baltarusijos „pristatymo“ būdas pasitaiko labai retai.