Ikiteisminį tyrimą atliko Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Virginija Tilvikienė.
Tyrimo duomenimis, netrukus į kaltinamųjų suolą sėsiantis mažeikiškis 2019 metais sukūrė internetinį puslapį, kuriame skelbė galimai melagingą informaciją apie investavimo galimybes. Remiantis surinktų duomenų visuma, kaltinamasis neva pelningai veikiančiu projektu susidomėjusius investuotojus viliojo žadėdamas jiems 10 mėnesių mokėti aštuonių procentų palūkanas, o praėjus metams nuo investavimo dienos – grąžinti ir visus investuotus pinigus.
Surinkta duomenų, jog šia greita praturtėjimo schema susidomėjo 10 asmenų, kurie, būdami suklaidinti, į kaltinamojo nurodytą sąskaitą pervedė nuo 2 tūkst. iki 22 tūkst. eurų siekiančias sumas. Įtariama, kad vyras, mėgindamas nuslėpti, jog investicinis projektas tėra priedanga išvilioti pinigus, nukentėjusiesiems dar kurį laiką mokėjo žadėtąsias palūkanas, tačiau vėliau jokių pinigų investuotojai iš jo nebegavo.
Skaičiuojama, kad tokiu būdu per 5 mėnesius mažeikiškis galimai pasisavino 91 tūkst. eurų.
Valstybinį kaltinimą teisme palaikysianti prokurorė Virginija Tilvikienė pastebi, kad pastaruoju metu visuomenėje yra formuojama nuomonė, jog investavimas yra būdas greitai ir lengvai užsidirbti. Tuo patikėję žmonės nusprendžia investuoti vis didesnes sumas, tačiau net neatkreipia dėmesio į investavimo platformų patikimumą, netikrina apie jas informacijos.
„Derėtų žinoti, jog investicines paslaugas Lietuvoje gali teikti tik specialią licenciją turinčios finansų maklerio įmonės, kredito įstaigos ir finansų patarėjo įmonės. Labai svarbu kritiškai įvertinti apie investicinius projektus pateiktą informaciją, nes tai gali apsaugoti nuo didelių finansinių nuostolių“, – teigė prokurorė.