Pinigai, kurie yra skirti įvairioms atrakcijoms ir žaidimams, internetu įsigyjami ir paleidžiami į apyvartą kaip legali valiuta. Paskutiniu metu atsisiunčiamos 50 eurų kupiūros ir iškeičiamos į smulkesnes kupiūras perkant alkoholį, narkotikus, kramtomąją gumą ar kitas prekes. Dažnai pasitaiko ir 10 eurų kupiūros.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai perspėja tuos, kurie siunčiasi, kad netikrų pinigų įgijimas, laikymas ar realizavimas užtraukia atsakomybę ir už tai baudžiama. Bet, nepaisant to, dažnai bandoma tokius pinigus įnešti į bankomatus, atsiskaityti už prekes tiek turgavietėse, tiek prekybos centruose. 2019 metų antroje pusėje registruota 18 tokių veikų. Dažniausiai buvo pateikiamos dešimties eurų kupiūros, paskutiniu metu populiarėja penkiasdešimties eurų kupiūros.

Policija nori informuoti, kad būtumėte atidesni, vykdydami atsiskaitymus grynais pinigais, gaudami grąža turguose, mugėse bei kitose prekybos paslaugų įmonėse. Ypač atkreipti dėmesį į gaunamos kupiūros kokybę ir pagrindines apsaugos priemones: banknoto grublėtą paviršių, aiškiai matomus vandens ženklus, metalizuotas, hologramines juosteles ir fragmentus, juose besikeičiančius paveikslėlius. Netikri, internetu atsisiųsti, pinigai turi nestandartinius užrašus. Tokius kaip „This is not legal“, „Copy“ ir kitus, kurie nebūdingi tikriems pinigams. Užrašai, esantys ant kupiūrų byloja, kad ši piniginė kupiūra nėra skirta legaliam atsiskaitymui. Gavus tokią kupiūrą, nebandyti patiems jos realizuoti, o atnešti į artimiausią policijos komisariatą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)