Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį paskelbė, kad A. Ivanauską pripažįsta kaltu dėl jam pateiktų kaltinimų, tačiau atleidžia nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, o iškeltą baudžiamąją bylą nutraukia.
Už A. Ivanauską sutiko laiduoti ir teigiamą įtaką jam daryti žadėjo vaikino motina Kristina Ivanauskienė. Teismo skirtas laidavimo laikotarpis yra treji metai – per juos nuo atsakomybės atleistas A. Ivanauskas negalės padaryti naujų nusikaltimų, nes kitaip gali būti atnaujinta byla ir skirta bausmė.
Teisėjas Ugnius Trumpulis nutarė, kad nors A. Ivanauskui byla ir nutraukta, tačiau Kelių eismo taisykles (KET) pažeidęs vairuotojas negalės vienerius metus vairuoti transporto priemonių. Be to, iš A. Ivanausko nukentėjusiesiems teismas priteisė turtinę ir neturtinę žalą. Iš viso nukentėjusiesiems jis privalės sumokėti daugiau kaip 25 tūkst. eurų.
„A. Ivanauskas nėra linkęs pažeidinėti visuomenėje galiojančių bendro elgesio taisyklių, jo padaryta veika yra atsitiktinio pobūdžio, – nuosprendyje, kuriuo byla nutraukta, pažymėjo teisėjas. – Nagrinėjamu atveju, įvertinus nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes, kaltinamojo asmenybę, galima pagrįstai manyti, jog A. Ivanauskas ateityje laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų. Manytina, jog vien dalyvavimas baudžiamajame procese A. Ivanauskui padarė pakankamą poveikį, kuris sustiprins šio asmens pasiryžimą laikytis įstatymų ir nedaryti naujų nusikalstamų veikų.“
Šioje byloje nukentėjusiaisiais buvo pripažinti septyni asmenys.
Šiuo metu Vilniaus dizaino kolegijoje studijuojantis ir automobilių fotografu pagal individualios veiklos pažymėjimą dirbantis A. Ivanauskas pripažino jam pateiktus kaltinimus, nuoširdžiai gailėjosi, pasižadėjo atlyginti padarytą žalą.
Kaltinamasis teismo prašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir iškeltą bylą nutraukti.
Už A. Ivanauską sutiko laiduoti Panevėžyje gyvenanti jo motina K. Ivanauskienė, teismui nurodžiusi, kad gali daryti įtaką sūnaus elgesiui. Laiduotoja panorusi tapti moteris teismo prašė neskirti užstato, nes gauna minimalaus dydžio atlyginimą, jokio turto, išskyrus butą, neturi.
„Su mama esame geriausi draugai, – verkdamas teisme kalbėjo A. Ivanauskas. – Daug laiko kartu praleidžiame, neturime jokių paslapčių, vienas kitam padedame, mama pasidalina patarimais, nuolat vienas kitą papildome. Meldžiamės, kad kitiems žmonės viskas būtų gerai, nes iš tikrųjų po šios nelaimės buvo didelė nežinomybė, žinojome, kad turėsime padėti tiems žmonėms, turėsime jiems atlyginti žalą, bet norėtųsi žmogiškai susitarti, nes tokių pinigų (kokie yra pareikšti ieškiniuose – aut. past.) mes nesame matę.“
„Aš kaltę visiškai pripažįstu, labai norėčiau atsiprašyti visų nukentėjusiųjų dėl padaryto eismo įvykio“, – teisme sakė A. Ivanauskas.
Byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Linas Gružas sakė, kad A. Ivanauskas praėjusių metų spalio 18 d., apie 16.19 val., važiuodamas svetimu automobiliu BMW M3 Vilniuje, nuo A. Goštauto g. link Gedimino pr., pažeidė Kelių eismo taisykles, nes neatsižvelgė į vairavimo sąlygas (tuo metu buvo šlapia ir slidi kelio danga), nepasirinko saugaus greičio ir rėžėsi į V. Kudirkos g. stotelę ir joje visuomeninio transporto laukiančius žmones.
Per eismo įvykį buvo visiškai sugadintas stotelės paviljonas, vienas žmogus patyrė sunkius, trys – nesunkius sužalojimus, o dar trims buvo nežymiai sutrikdyta sveikata.
Trys nukentėjusieji yra nepilnamečiai, o viena sužalojimus patyrusi nepilnametė buvo laikoma perspektyvia fechtuotoja, dar iki nelaimės ne kartą atstovavusi Lietuvai tarptautinėse varžybose.
Tačiau, atrodo, savo ateities su sportu mergina nebegalės sieti: po eismo įvykio, kaip nurodė jos treneris, nepilnametė labai pasikeitė.
A. Ivanauskas, kurio vairavimo stažas eismo įvykio metu buvo 2 metai 8 mėnesiai, teisme prisipažino, kad įvykio dieną važiavo ne savo automobiliu, kurio techninė apžiūra nebuvo atlikta, ir neturėjo patirties vairuoti transporto priemonę su galiniais varomaisiais ratais.
Kaltinamasis tikino, kad tuo metu važiavo 50-60 km/val. greičiu. „Automobilis prarado kontrolę, aš negalėjau jo suvaldyti – jis kaip slydo, taip savo eiga nuslydo, – sakė A. Ivanauskas. – Per mano nemokėjimą suvaldyti automobilio nutiko tokios pasekmės.“
Paklaustas, kokiomis aplinkybėmis prieš eismo įvykį internete jis patalpino nuotrauką su užrašu „Laikas pažadinti žvėriuką“, A. Ivanauskas teisinosi: „Dėl žvėriuko pažadinimo aš dažnai naudoju mažybinius žodžius, jeigu yra džipas, rašome monstras, tai nebuvo specialiai kažką išprovokuoti. Tai buvo rytas ir nauja darbo diena, nes pirmas dalykas, ką dariau po automobilio pasiėmimo, pasiėmiau draugę ir mes važiavome fotografuoti automobilio.“
Kaltinamasis sakė, kad po įvykio bandė susisiekti su nukentėjusiaisiais, buvo nuvykęs jų aplankyti ligoninėje, žada jiems atlyginti padarytą žalą, bet prašė duoti laiko.
„Užsakovai po šio įvykio nenusisuko“, – sakė automobilių fotografas.
Draudimo bendrovė nukentėjusiesiems yra išmokėjusi 3 tūkst. eurų, dar liko nesumokėti 2 tūkst. Eur, nes pagal įstatymą maksimali išmoka gali būti 5 tūkst. Eur, taip pat nukentėjusiesiems jau atlyginta turtinė žala.
Iki šio vos tragiškai nepasibaigusio įvykio A. Ivanauskas nebuvo baustas administracine tvarka dėl jokių pažeidimų, o po avarijos iš jo policijos pareigūnai paėmė vairuotojo pažymėjimą ir iki šiol neleidžia vairuoti.
Po šios avarijos politikai diskutavo, kad galingų automobilių vairavimas neturi būti prieinamas jauniems ir nepatyrusiems vairuotojams.