Gruodžio 29 d. BPC buvo tris kartus pranešta apie bombą „Akropolyje“: 19.46 val., 19.50 val. ir 20.33 val. Anonimai pranešinėjo, kad Šiauliuose, Aido g., prekybos centro antrame aukšte, padėtas sprogmuo, kuris sprogs.

Buvo sukeltos ant kojų spec. tarnybos, iš prekybos centro evakuoti žmonės. Patikrinus, sprogmenų nerasta.

Praėjus trims valandoms po grasinančių skambučių Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato kriminalistai sulaikė du įtariamuosius. 19 ir 22 metų Šiaulių rajono, Gruzdžių miestelio gyventojai uždaryti į areštinę. Devyniolikmetis sulaikymo metu buvo neblaivus (0,58 prom. alkoholio). 2013 metais jis buvo teistas dėl vagystės. 22 metų jaunuolis policijai iki šiol nebuvo žinomas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.

Tas, kas melagingai pranešė ar paskleidė žinią apie visuomenei gresiantį pavojų arba didelę nelaimę, jeigu dėl to kilo žmonių sumaištis ar buvo padaryta didelės turtinės žalos, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Neabejojama, kad specialiosios tarnybos bei verslininkai pateiks ir ieškinius įtariamiesiems dėl turtinės žalos atlyginimo.

Gruodžio 29 -osios vakare dėl grasintojų skambučių teko darbuotis ir Raseinių rajono policijos komisariato pareigūnams. Apie 20 val. iš bendrojo pagalbos centro buvo gautas pranešimas, kad dega laikraščio "Alio, Raseiniai!" redakcija, taip pat, kad padėtas sprogmuo vienoje iš miesto parduotuvių.

Jau po keliolikos minučių policijos pareigūnai sulaikė 24 metų, įtariama, psichinę negalią turinčią raseiniškę. Pas ją rastas telefonas, iš kurio buvo skambinta į Bendrąjį pagalbos centrą. Policija pradėjo tyrimą ir po apklausos įtariamąją perdavė jos motinai.

Policija įspėja, kad melagingas pranešimas apie visuomenei gresiantį pavojų yra ne pokštas, o nusikaltimas. Būtent tokių nusikaltimų atskleidimui yra skiriamas ypatingas dėmesys. Už piktus juokus apie padėtus sprogmenis neišvengiamai gresia teisinė atsakomybė. Policija naudoja modernią techniką, kurios dėka vis dažniau pavyksta sulaikyti gąsdintojus.

Policija primena, kad 2014 metų pavasarį, po grasinimo susprogdinti Šiaulių Akropolį buvo sulaikytas trylikametis moksleivis. Šiauliečio tėvams buvo pateiktas ieškinys, kadangi Šiaulių apskrities policija paskaičiavo, kad operacijos metu patyrė daugiau nei 500 eurų materialinę žalą. Abipusiu susitarimu, tėvai bauda moka dalimis iki 2017 metų gegužės mėnesio.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (75)