Prokuratūra praneša, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, kai praėjusių metų vasaros pabaigoje į policiją kreipėsi šiaulietė, į kurios namus naktį buvo įsibrovę du neblaivūs vyriškiai.
Tyrimo metu nustatyta, kad jaunesnis kaltinamasis D. K. dieną prieš nusikaltimą buvo sulaikytas neblaivus Šiaulių mieste ir pristatytas į areštinę. Ten jis susipažino su kitu kaltinamuoju klaipėdiečiu I. N., kuris važiuodamas traukiniu iš Klaipėdos į Kėdainius buvo neblaivus ir, išlaipintas Šiauliuose, taip pat atsidūrė areštinėje.
Po paros išleisti vyrai nusprendė pasilinksminti vartodami alkoholį. Kaltinamieji vakarojo vieno pažįstamojo bute, kur ir planavo pernakvoti. Jau gerokai įkaušę vyrai prisiminė, kad tame pačiame name gyvena kitas pažįstamas, todėl apie 1 val. nakties nusprendė surasti jo butą, kad galėtų paklausti, kur jie galėtų rasti moterų vakarui „paįvairinti“.
Suradę 9-uoju numeriu pažymėtą butą ir manydami, kad pasirinktoje vietoje gyvena pažįstamasis, jie pradėjo belstis į duris. Ilgai kumščiais daužę į duris vyrai siekė patekti į butą. Pradėję šaukti, kad jie yra kaimynai ir jiems atidarytų duris, buto šeimininkė pravėrė jas.
Pamačiusi, kad tai nepažįstami asmenys, 47-erių moteris kartu su 21-erių metų dukra puolė vėl uždaryti duris ir gintis nuo jų, tačiau nepajėgė. Girtuokliai, panaudodami fizinį smurtą, pateko į butą. Vieną moterį išžagino, o vėliau bėgdami iš namų pagrobė nešiojamąjį kompiuterį ir du mobiliuosius telefonus.
Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė pabrėžė, kad panašiose situacijose žmonės turėtų būti atsargesni. „Jei kažkas agresyviai bando įsibrauti į jūsų namus, geriau kviesti policiją, nei bandyti situaciją spręsti pačiam. O jei vis dėlto kažkas įvyko, reikia kviesti pagalbą šaukiant ar kitaip atkreipiant aplinkinių dėmesį“, – akcentavo D. Voskoboinikova.
Po kelių dienų vyrai buvo sulaikyti policijos pareigūnų. Pagal Baudžiamojo kodekso 180 straipsnio 2 dalį ir 149 straipsnio 2 dalį jiems gresia iki dešimties metų laisvės atėmimo.