Policijos departamentas praneša, kad rugpjūčio 28 d. apie 13 val. 50 min. Kauno ligoninėje mirė 2006 m. gimęs nepilnametis.
17-metis rugpjūčio 25 d. apie 15 val. 30 min. buvo atvežtas į Šiaulių ligoninę iš Šiaulių, Sprudeikos gatvėje esančio gyvenamojo namo dėl apsinuodijimo neaiškios kilmės medžiagomis.
Vėliau jis buvo pervežtas į Kauno ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė informavo, kad paauglys naktį išėjo iš namų, neįspėjęs artimųjų. Su nepilnamečiu bandyta susisiekti telefonu, bet jis neatsiliepė.
Rytą, nesulaukę grįžtančio nepilnamečio, artimieji ėmė jo ieškoti. Apie 14 val. paauglys rastas gulintis prie įėjimo į namo kiemą. Jis nesiorientavo aplinkoje, susišnekėti buvo neįmanoma. Iškviesti greitosios pagalbos medikai jaunuolį nuvežė į Šiaulių ligoninę. Paskui, ištiktas komos, jis nuvežtas į Kauną.
„Kiekvieno jauno žmogaus mirtis yra didžiulė netektis, tad reiškiame užuojautą mirusio paauglio artimiesiems“, – sako Tauragės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Elena Jurgilienė.
„Miręs nepilnametis yra kilęs iš Tauragės rajono, tačiau Šiauliuose turėjo artimų giminaičių, pas kuriuos galėjo svečiuotis. Toliau įvykio aplinkybes aiškinasi policija. Šeimoje yra ir daugiau vaikų, tad šiuo metu kartu su socialiniais partneriais bendraujame su šeima. Pasiūlėme psichologo pagalbą kitiems šeimoje akad ugantiems vaikams, vertiname kokia papildoma pagalba galėtų būti reikalinga šeimai.“
Anot vaiko teisų gynėjų, apie priklausomybes, psichoaktyviųjų medžiagų poveikį ir žalą su vaikais svarbu kalbėti jau nuo mažų dienų. Tačiau ne visais atvejais užtenka vien pokalbio. Vaikai yra smalsūs iš prigimties, o paauglystės laikotarpiu didelę įtaką daro ir draugai bei pažįstami, patiriami išgyvenimai, tad vaikams siekiant užsimiršti ir atsipalaiduoti gali kilti noras išbandyti įvairias medžiagas.
Jeigu tėvai mato, kad vaikas susiduria su sunkumais, kurių patys tėvai negali išspręsti, labai svarbu kuo skubiau kreiptis į specialistus. Padėti tokiose situacijose pasiruošę medikai, priklausomybės ligų specialistai, vaiko teisių gynėjai. Atminkime, kad vaikas gali suklupti, tačiau jam visuomet svarbu jausti tėvų palaikymą ir gauti pagalbą. O suaugusiems labai svarbu laiku pastebėti vaikų ir paauglių elgesio pasikeitimus ir nedelsiant kreiptis pagalbos.