Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai praneša, kad Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos grupės rengtų ir padarytų nusikaltimų.
Įtariama, kad su organizuotu nusikalstamumu susiję asmenys dideliais kiekiais platino narkotines medžiagas – heroiną ir kokainą. Be to, kaltinamieji rengėsi parduoti narkotikus Vokietijoje.
Organizuotai grupei vadovavo tris kartus teistas ir anksčiau nusikalstamai grupuotei priklausęs klaipėdietis. Jis planavo nusikaltimus ir koordinavo kitų organizuotos grupės narių veiklą iš pataisos namų, kur atlieka 8 metų laisvės atėmimo bausmę už narkotikų platinimą.
Įtariama, kad laisvėje kvaišalus platino jo du anksčiau taip pat ne kartą teisti bendrininkai. Kaip kurjerę ketinta panaudoti Pakruojo rajone gimusią ir Vokietijoje gyvenusią moterį. Narkotikus kaltinamieji jai perdavė tuomet, kai moteris atvyko į Lietuvą aplankyti pataisos namuose kalintį vyrą.
Organizuotos grupės nariai sulaikyti 2016 m. rugpjūčio mėn., bendradarbiaujant su Kauno apskrities VPK pareigūnais. Sulaikymo metu moteris pasipriešino teisėsaugininkams ir pabandė praryti narkotikus. Pareigūnams pavyko išplėšti iš sulaikytosios dantų vieną maišelį su kokainu. Ji buvo nugabenta į medicinos įstaigą, kur medikamentais pagreitinus jos skrandžio išsituštinimą buvo paimtas dar vienas maišelis su heroinu.
Narkotikus iš Klaipėdos į Kauną atgabenęs ir kurjerei juos perdavęs klaipėdietis sulaikytas netoli įvykio vietos. Kitas organizuotos grupės narys sulaikytas Klaipėdoje, jo bute aptikti įtariama dideli narkotinės medžiagos – heroino kiekiai.
Kaltinamiesiems paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Grupuotės lyderis atlieka dar 2012 metais jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę. Narkotikų kurjerė bus teisiama ne tik už neteisėtą disponavimą narkotikais, bet ir už pasipriešinimą policijos pareigūnams.
Ikiteisminis tyrimas vieno įtariamojo atžvilgiu nutrauktas, nes po kardomosios priemonės – suėmimo paskyrimo jis nusižudė.
Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų kontrabandą baudžiama laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 15 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.