„Ne kartą vyro smurtą per kartu pragyventus 20 metų patyrusi nukentėjusioji sausio pabaigoje sulaukė ne tik smūgių, bet ir pasityčiojimo iš žmogaus orumo neteisėtu laisvės atėmimu panaudojant smurtą – moteris metaline grandine buvo pririšta prie krosnies.
Smurtauti linkęs vyras, pernai už sveikatos sutrikdymą du kartus sulaukęs teismo paskirtų švelnesnių bausmių, nepadarė išvadų dėl netinkamo elgesio ir smurto išpuolių šeimoje, todėl už padarytas naujas nusikalstamas veikas teko prašyti teismo paskirti jam laisvės atėmimo bausmę“,- teigia ne vieną su smurtu šeimoje susijusią baudžiamąją bylą perdavusi nagrinėti teismui Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorė Rita Čepienė, dirbanti Anykščiuose.
Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroro perduotoje nusikaltimų žmogaus sveikatai ir laisvei baudžiamojoje byloje Anykščių rajono Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime gyvenantis V. G. buvo kaltinamas sausio 21 d. metaline grandine kelis kartus smogęs savo gyvenimo draugei, prirakinęs grandine ją prie krosnies ir neteisėtai atėmęs jai laisvę.
Ne kartą šeimoje smurtavęs vyras, po to prožektoriumi ir kumščiu kelis kartus smogęs jai į galvą ir kitas kūno vietas, paliko ją vieną ir išėjo iš namų.
Per kartu pragyventus metus nukentėjusioji ne kartą buvo patyrusi gyvenimo draugo smurtą, kentėjo skausmą nuo jo smūgių net tada, kai vyras nevengdavo pataikyti tiesiai į skaudamą ir po operacijos sugipsuotą koją. Ne iš gero gyvenimo moteris, kartais norėdama išvengti smurto, išeidavo iš namų pas seserį. Sveikatos problemų turinti nukentėjusioji į teismo posėdį atėjo pasiremdama dviem ramentais, parodymus davė sėdėdama.
Už neteisėtą laisvės atėmimą panaudojant smurtą baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų, už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą – iki vienerių metų, už nesunkų iki trejų arba penkerių metų, už sunkų – iki 10 arba 12 metų.