Tokių ir panašių atvejų būta ir Panevėžyje, ir kituose šalies miestuose. Ne visais kartais neva „Sodros“ darbuotojų aplankyti žmones nukentėjo materialiai. Jie buvo tiesiog kalbinami, klausinėjami, užrašomi jų asmens kodai, artimųjų telefonų numeriai, kiti duomenys, kurie nežinoma kur ateityje gali būti panaudoti.

„Jeigu prie jūsų buto durų stovintis asmuo prisistatys esantis „Sodros“ darbuotojas, galite iš karto kviesti policiją. Šis žmogus – apgavikas“, – tikina „Sodros“ Panevėžio skyriaus specialistė Vaiva Mockevičienė.

Išplatintas „Sodros“ perspėjimas, raginantis saugotis tokių vizitų, neįsileisti į namus žmonių, prisistatančių šios organizacijos atstovais.

Dar yra žmonių, pageidaujančių, kad jų pensijos nebūtų pervedamos į sąskaitą, o atnešamos į namus. Bet ir tokiu atveju pinigus atneša ne „Sodros“, o kitos firmos darbuotojai. Jie niekada neprisistato esantys iš „Sodros“ ir tik išmoka pensijas.

„Sodra“ į namus ateina vienintelį kartą – tada, kai žmogui sukanka šimtas metų. Mieste bei rajone gyvenantys šimtamečiai pensininkai ypatingojo gimtadienio proga sulaukia „Sodros“ skyriaus vadovų su dovanomis ir gražiausiais linkėjimais. Bet apie šį vizitą, tikslų laiką iš anksto susitariama su jubiliato artimaisiais.

Norėdama ką nors pranešti savo klientams „Sodra“ jiems siunčia laiškus. Retais atvejais gali paskambinti telefonu. Į namus darbuotojai niekada neina ir netvarko jokių piniginių reikalų.