Anot Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK), sekmadienį, 8.33 val., Kelmėje, moteriai (gim. 1978 m.), bandant prisijungti prie portalo esveikata.lt, pasisavinti jos prisijungimo duomenys ir iš sąskaitos banke pavogti 705 eurai. Pareiškimas policijoje gautas antradienį.

Telšių AVPK duomenimis, sekmadienį, 14.11 val., Mažeikiuose moteris (gim. 1969 m.), elektroninėje erdvėje jungdamasi prie esveikata.lt nuorodos, suvedė elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Tokiu būdu iš moters banko sąskaitos buvo nuskaičiuoti 695 eurai. Moters pareiškimas policijoje gautas antradienį.

Kaip skelbė Šiaulių AVPK, sekmadienį Joniškio rajono gyventojai (gim. 1960 m.), jungiantis prie elektroninės esveikata.lt sistemos ir papildomai suvedus prisijungimo duomenis, iš banko sąskaitos nuskaičiuoti 1 190 eurų.

Marijampolės APVK duomenimis, antradienį, apie 10 val. 07 min., buvo gautas moters (gim. 1986 m.) pareiškimas, kuriame nurodė, kad sausio 4 d., apie 19 val., bandant prisijungti prie esveikata.lt ir suvedus prisijungimo duomenis, nuo jos banko sąskaitos buvo nuskaityta 983 eurų suma.

Anot Klaipėdos policijos, antradienį gautas vyro pranešimas, kuris nurodė, kad tą pačią dieną bandė prisijungti prie portalo esveikata.lt ir pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, yra pasisavintas 1 451 euras.

Pradėtas tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Taip pat, anot Klaipėdos AVPK, antradienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi 1976 m. gimęs vyras, kuris nurodė, kad tą pačią dieną, bandant prisijungti prie portalo esveikata.lt, pastebėjo, jog iš jo banko sąskaitos, apgaulės būdu, buvo pasisavinta 865,10 euro.

Per pastarąjį mėnesį vien Šiaulių ir Telšių apskrityse policijai žinomi net 8 tokiu būdu nuo sukčių nukentėję gyventojai. Iš jų banko sąskaitų pasisavinta maždaug nuo 700 iki 1200 eurų. Dėl šių įvykių atliekami ikiteisminiai tyrimai.

Dar praėjusių metų gruodį policija įspėjo, kad plinta naujas sukčiavimo būdas – sukčiai sukuria į esveikata.lt panašią svetainę ir savinasi pinigus.

Pasak policijos, sukurti fiktyvią svetainę nėra sudėtinga, todėl žmonės turėtų būti labai atidūs, kai internetu teikiamomis įvairiomis paslaugomis naudojamasi itin aktyviai.

Patariama visą pageidaujamos svetainės adresą suvesti patiems, nesinaudojant paieškos sistema, atkreipti dėmesį į adresą – ar nėra taškų, brūkšnelių, raidžių ar kitokių simbolių, kurių oficialios svetainės adrese nėra.

Taip pat visada reikia atidžiai peržiūrėti el. bankininkystės kodais tvirtinamus mokėjimus ir kitus veiksmus. Kilus mažiausiam įtarimui rekomenduojama neatlikti prašomų veiksmų ir dar kartą pasitikrinti.

„Jei nukentėjote nuo sukčių, ar įtariate ketinimus sukčiauti – praneškite policijai per www.epolicija.lt arba telefonu 112“, – sako policija.

Pareigūnai pataria e.sveikata puslapio ieškoti ne per paieškos sistemą (pvz. Google). Geriau esveikata.lt adresą suvesti tiesiai į interneto svetainės adreso laukelį, esantį naršyklės lango viršuje.

Puslapiui atsivėrus, būtina patikrinti adresą, jis turi prasidėti raidėmis https.

Jungiantis prie paskyros per Elektroninius valdžios vartus, įprastai reikalaujama jungimąsi patvirtinti SMART-ID PIN 1 kodu. PIN 2 dažniausiai reikalingas mokėjimų patvirtinimams, o jungiantis prie paskyrų nereikalaujamas. Visuomet, kai iš jūsų reikalaujama įvesti PIN 2 kodą, gerai apsvarstykite ar inicijavote veiksmą ir ar jis būtinas.