Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienį, po 9 val., į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi 34 metų vyras.

Jis pareiškė, kad praeitą savaitę, nuo kovo 20 iki kovo 23 dienos, nepažįstami asmenys įtikino jį investuoti į internetinę investavimo platformą ir apgaulės būdu išviliojo 41 tūkst. 150 eurų.

Policija surinko medžiagą dėl sukčiavimo. Tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Policija sako, kad investicinis sukčiavimas yra populiarus sukčiavimo būdas. Gyventojai elektroniniu paštu ar trumposiomis žinutėmis gauna neva iš banko atsiųstas nuorodas, kuriose siūloma investuoti į kriptovaliutas per fiktyvias interneto svetaines.

Pasitaiko ir tokių atvejų, kai telefonu paskambina nepažįstamas, dažniausiai rusakalbis asmuo, kuris taip pat siūlo investuoti.

Būna atvejų, kai iš pradžių investuojama nedidelė pinigų suma paauga ir nukentėjusysis gauna vienkartinę išmoką, patiki savo sėkme, o vėliau praranda milžiniškas pinigų sumas – visas santaupas, būna pasiėmęs paskolą, pasiskolinęs iš artimųjų, pardavęs nekilnojamąjį turtą.