Galimą sukčių suintensyvėjimą rodo ir informacija iš įkalinimo įstaigų apie šių įstaigų pareigūnų atskleistus bandymus perduoti nuteistiesiems draudžiamus daiktus, tarp kurių yra ir mobilieji telefonai.

Kalėjimų departamentas dar kartą primena, kad sulaukus neaiškaus skambučio:

Niekada nepasimeskite, nepulkite vykdyti skambintojo prašymų, nurodymų, reikalavimų. Niekada nepateikite elektroninės bankininkystės duomenų (PIN ar prisijungimo kodų).

Niekada neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamam asmeniui. Niekada neperveskite pinigų į skambintojo nurodytas banko sąskaitas.

Niekada nevykdykite nurodymo, prašymo nupirkti išankstinio apmokėjimo kortelių ir padiktuoti jų kodus.

Visada nedelsiant paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

Visada papasakokite apie skambutį kaimynui, draugui, kitam patikimam žmogui, kuris padės situaciją įvertinti adekvačiai. Visada apie įtartiną skambutį praneškite policijai bendruoju pagalbos numeriu 112. Visada įspėkite vyresnio amžiaus artimąjį apie galimus sukčių skambučius.

Visada patarkite artimajam kaip reikėtų elgtis, jei būtų sulaukta įtartinų skambučių ar laiškų, ir kodėl negalima dalintis su skambinančiais ar rašančiais nepažįstamaisiais jokia asmenine informacija.

Policija pateikė pokalbių įrašus, kaip apgaule viliojami pinigai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (50)